Tandberg Data 8864-RDX
TANDBERG RDX drive kit, 1TB, external USB3+, black, with software, USB3+
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Bundled with: | 1 TB Cartridge |
|---|---|
| Cables Included: | 1 x data cable |
| Colour: | Black |
| Data Transfer Rate: | 260 MBps (internal) |
| Depth: | 17.8 cm |
| Device Type: | RDX drive - external |
| Height: | 5.2 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% (non-condensing) |
| Interface: | SuperSpeed USB 3.0 |
| Interfaces: | 1 x USB 3.0 |
| MTBF: | 550,000 hour(s) |
| Manufacturer: | Tandberg Data Overland |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Media Type: | RDX cartridge |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| OS Required: | Apple MacOS, Linux, Microsoft Windows |
| Type: | RDX cartridge |
| Version: | original |
| Weight: | 615 g |
| Width: | 11 cm |
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
|---|---|
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
| Warnings: | Warnings Other Storage Products International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Other Storage Products International.pdf |
| Bundled with: | 1 TB Cartridge |
|---|---|
| Cables Included: | 1 x data cable |
| Colour: | Black |
| Data Transfer Rate: | 260 MBps (internal) |
| Depth: | 17.8 cm |
| Device Type: | RDX drive - external |
| Height: | 5.2 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% (non-condensing) |
| Interface: | SuperSpeed USB 3.0 |
| Interfaces: | 1 x USB 3.0 |
| MTBF: | 550,000 hour(s) |
| Manufacturer: | Tandberg Data Overland |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Media Type: | RDX cartridge |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| OS Required: | Apple MacOS, Linux, Microsoft Windows |
| Type: | RDX cartridge |
| Version: | original |
| Weight: | 615 g |
| Width: | 11 cm |
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
|---|---|
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
Samin Delikhoun is your contact person for: