Tandberg Data 8878-RDX
TANDBERG RDX SSD 2TB cartridge
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Bundled Services: | 3 years Advanced Replacement Service |
|---|---|
| Depth: | 11.9 cm |
| Designed For: | Tandberg Data RDX QuikStation 8 ¦ Overland-Tandberg RDX QuikStation 8 ¦ Overland-Tandberg RDX QuikStation 4 |
| Height: | 2.3 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% (non-condensing) |
| Manufacturer: | Tandberg Data Overland |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 65 °C |
| Media Included Qty: | 1 |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Native Capacity: | 2 TB |
| Type: | RDX SSD cartridge |
| Version: | original |
| Width: | 8.7 cm |
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
|---|---|
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
| Warnings: | Warnings Other Storage Products International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Other Storage Products International.pdf |
| Bundled Services: | 3 years Advanced Replacement Service |
|---|---|
| Depth: | 11.9 cm |
| Designed For: | Tandberg Data RDX QuikStation 8 ¦ Overland-Tandberg RDX QuikStation 8 ¦ Overland-Tandberg RDX QuikStation 4 |
| Height: | 2.3 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% (non-condensing) |
| Manufacturer: | Tandberg Data Overland |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 65 °C |
| Media Included Qty: | 1 |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Native Capacity: | 2 TB |
| Type: | RDX SSD cartridge |
| Version: | original |
| Width: | 8.7 cm |
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
|---|---|
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
Samin Delikhoun is your contact person for: