Tandberg Data 8920-RDX
TANDBERG RDX QuikStation 4, 1U rackmount
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cables Included: | 2 x network cable |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class B certified, FCC Class A certified, UL, TUV GS, VCCI, C-Tick, CB, RoHS, KCC, WEEE, REACH, China RoHS, AS/NZS CISPR 22 |
| Depth: | 44 cm |
| Device Type: | RDX library - rack-mountable |
| Height: | 4.3 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% (non-condensing) |
| Interface: | Gigabit Ethernet |
| Interfaces: | 4 x Ethernet 1000 ¦ 3 x USB 3.0 ¦ 6 x USB 2.0 |
| Manufacturer: | Tandberg Data Overland |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Media Type: | RDX cartridge |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Power Consumption Operational: | 90 Watt |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Shipping Depth: | 60.5 cm |
| Shipping Height: | 22 cm |
| Shipping Weight: | 11.3 kg |
| Shipping Width: | 65.5 cm |
| Type: | Power supply |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 5.98 kg |
| Width: | 47.8 cm |
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
|---|---|
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
| Warnings: | Warnings Other Storage Products International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Other Storage Products International.pdf |
| Cables Included: | 2 x network cable |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class B certified, FCC Class A certified, UL, TUV GS, VCCI, C-Tick, CB, RoHS, KCC, WEEE, REACH, China RoHS, AS/NZS CISPR 22 |
| Depth: | 44 cm |
| Device Type: | RDX library - rack-mountable |
| Height: | 4.3 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% (non-condensing) |
| Interface: | Gigabit Ethernet |
| Interfaces: | 4 x Ethernet 1000 ¦ 3 x USB 3.0 ¦ 6 x USB 2.0 |
| Manufacturer: | Tandberg Data Overland |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Media Type: | RDX cartridge |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Power Consumption Operational: | 90 Watt |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Shipping Depth: | 60.5 cm |
| Shipping Height: | 22 cm |
| Shipping Weight: | 11.3 kg |
| Shipping Width: | 65.5 cm |
| Type: | Power supply |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 5.98 kg |
| Width: | 47.8 cm |
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
|---|---|
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
Samin Delikhoun is your contact person for: