Tandberg Data 8945-RDX
TANDBERG RDX QuikStation 8 RM, 8-bay, 2x
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cables Included: | 2 x network cable |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, VCCI, C-Tick, ICES-003, CB, EMC, KCC, WEEE, cTUVus, REACH, LVD, China RoHS, RCM, EU RoHS |
| Depth: | 52.1 cm |
| Device Type: | RDX library - rack-mountable |
| Height: | 8.6 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% (non-condensing) |
| Included Accessories: | USB flash drive |
| Interface: | 10 Gigabit Ethernet |
| Interfaces: | 2 x Ethernet 10Gb ¦ USB |
| Localisation: | United States, Europe |
| Manufacturer: | Tandberg Data Overland |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Media Type: | RDX cartridge |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Consumption Operational: | 90 Watt |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Shipping Depth: | 68.6 cm |
| Shipping Height: | 25.4 cm |
| Shipping Weight: | 17.6 kg |
| Shipping Width: | 59.7 cm |
| Type: | Power supply |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 14.96 kg |
| Width: | 44 cm |
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
|---|---|
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
| Warnings: | Warnings Other Storage Products International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Other Storage Products International.pdf |
| Cables Included: | 2 x network cable |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, VCCI, C-Tick, ICES-003, CB, EMC, KCC, WEEE, cTUVus, REACH, LVD, China RoHS, RCM, EU RoHS |
| Depth: | 52.1 cm |
| Device Type: | RDX library - rack-mountable |
| Height: | 8.6 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% (non-condensing) |
| Included Accessories: | USB flash drive |
| Interface: | 10 Gigabit Ethernet |
| Interfaces: | 2 x Ethernet 10Gb ¦ USB |
| Localisation: | United States, Europe |
| Manufacturer: | Tandberg Data Overland |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Media Type: | RDX cartridge |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Consumption Operational: | 90 Watt |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Shipping Depth: | 68.6 cm |
| Shipping Height: | 25.4 cm |
| Shipping Weight: | 17.6 kg |
| Shipping Width: | 59.7 cm |
| Type: | Power supply |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 14.96 kg |
| Width: | 44 cm |
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
|---|---|
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
Samin Delikhoun is your contact person for: