Aruba 647903-B21
HP 32 GB (1x32 GB) Quad Rank x4 PC3L-10600L (DDR3-1333) Load Reduced CAS-9 Low Voltage Memory Kit
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | 32 GB |
|---|---|
| Chips Organization: | X4 |
| Colour Category: | Silver |
| Data Integrity Check: | ECC |
| Designed For: | HPE ProLiant DL388p Gen8 Base, MicroServer Gen8, MicroServer Gen8 Base, MicroServer Gen8 Base Starter Kit, MicroServer Gen8 Entry, MicroServer Gen8 Performance, ML10 v2, ML10 v2 Base, ML10 v2 Entry, ML10 v2 Performance, SL4540 Gen8 Tray 1x Node Server, SL |
| Features: | Heat sink, quad rank, Low Voltage, Load-Reduced |
| Form Factor: | LRDIMM 240-pin |
| Latency Timings: | CL9 |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| OEM Manufacturer Equivalent Part Number: | HP 647903-B21, HP 664693-001 |
| Speed: | 1333 MHz (PC3L-10600) |
| Technology: | DDR3L SDRAM |
| Type: | DRAM memory module |
| Upgrade Type: | System specific |
| Version: | original |
| Voltage: | 1.35 V |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Capacity: | 32 GB |
|---|---|
| Chips Organization: | X4 |
| Colour Category: | Silver |
| Data Integrity Check: | ECC |
| Designed For: | HPE ProLiant DL388p Gen8 Base, MicroServer Gen8, MicroServer Gen8 Base, MicroServer Gen8 Base Starter Kit, MicroServer Gen8 Entry, MicroServer Gen8 Performance, ML10 v2, ML10 v2 Base, ML10 v2 Entry, ML10 v2 Performance, SL4540 Gen8 Tray 1x Node Server, SL |
| Features: | Heat sink, quad rank, Low Voltage, Load-Reduced |
| Form Factor: | LRDIMM 240-pin |
| Latency Timings: | CL9 |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| OEM Manufacturer Equivalent Part Number: | HP 647903-B21, HP 664693-001 |
| Speed: | 1333 MHz (PC3L-10600) |
| Technology: | DDR3L SDRAM |
| Type: | DRAM memory module |
| Upgrade Type: | System specific |
| Version: | original |
| Voltage: | 1.35 V |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: