Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | 16 GB |
|---|---|
| Chips Organization: | X4 |
| Data Integrity Check: | ECC |
| Designed For: | HPE Apollo 4200 Gen9 for Google, 4520 Gen9, 4530 ¦ HPE ProLiant BL660c Gen9, DL180 Gen9, DL180 Gen9 Base, DL180 Gen9 Entry, DL180 Gen9 Storage, DL360 Gen9, DL360 Gen9 Base, DL360 Gen9 Entry, DL360 Gen9 High Performance, DL360 Gen9 Performance, DL380 Gen9 |
| Features: | Dual rank, sixteen banks, Load-Reduced |
| Form Factor: | LRDIMM 288-pin |
| Latency Timings: | CL15 (15-15-15) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| OEM Manufacturer Equivalent Part Number: | HP 726720-B21 |
| Speed: | 2133 MHz (PC4-17000) |
| Technology: | DDR4 SDRAM |
| Type: | DRAM memory module |
| Upgrade Type: | System specific |
| Version: | original |
| Voltage: | 1.2 V |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Capacity: | 16 GB |
|---|---|
| Chips Organization: | X4 |
| Data Integrity Check: | ECC |
| Designed For: | HPE Apollo 4200 Gen9 for Google, 4520 Gen9, 4530 ¦ HPE ProLiant BL660c Gen9, DL180 Gen9, DL180 Gen9 Base, DL180 Gen9 Entry, DL180 Gen9 Storage, DL360 Gen9, DL360 Gen9 Base, DL360 Gen9 Entry, DL360 Gen9 High Performance, DL360 Gen9 Performance, DL380 Gen9 |
| Features: | Dual rank, sixteen banks, Load-Reduced |
| Form Factor: | LRDIMM 288-pin |
| Latency Timings: | CL15 (15-15-15) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| OEM Manufacturer Equivalent Part Number: | HP 726720-B21 |
| Speed: | 2133 MHz (PC4-17000) |
| Technology: | DDR4 SDRAM |
| Type: | DRAM memory module |
| Upgrade Type: | System specific |
| Version: | original |
| Voltage: | 1.2 V |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: