Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | 16 GB |
|---|---|
| Chips Organization: | 2048 x 4 |
| Compliant Standards: | RoHS |
| Data Integrity Check: | ECC |
| Designed For: | HPE ProLiant BL460c Gen9, BL660c Gen9, DL120 Gen9, DL160 Gen10, DL160 Gen9, DL180 Gen10, DL180 Gen9, DL20 Gen10, DL325 Gen10, DL325 Gen10 Plus, DL345 Gen10 Plus, DL360 Gen10, DL360 Gen10 Plus, DL360 Gen9, DL365 Gen10 Plus, DL380 Gen10, DL380 Gen10 Plus, D |
| Features: | Dual rank, registered |
| Form Factor: | DIMM 288-pin |
| Latency Timings: | CL21 (21-21-21) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| OEM Manufacturer Equivalent Part Number: | HP P19254-001 |
| Speed: | 2933 MHz (PC4-23400) |
| Technology: | DDR4 SDRAM |
| Type: | DRAM memory module |
| Upgrade Type: | System specific |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Capacity: | 16 GB |
|---|---|
| Chips Organization: | 2048 x 4 |
| Compliant Standards: | RoHS |
| Data Integrity Check: | ECC |
| Designed For: | HPE ProLiant BL460c Gen9, BL660c Gen9, DL120 Gen9, DL160 Gen10, DL160 Gen9, DL180 Gen10, DL180 Gen9, DL20 Gen10, DL325 Gen10, DL325 Gen10 Plus, DL345 Gen10 Plus, DL360 Gen10, DL360 Gen10 Plus, DL360 Gen9, DL365 Gen10 Plus, DL380 Gen10, DL380 Gen10 Plus, D |
| Features: | Dual rank, registered |
| Form Factor: | DIMM 288-pin |
| Latency Timings: | CL21 (21-21-21) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| OEM Manufacturer Equivalent Part Number: | HP P19254-001 |
| Speed: | 2933 MHz (PC4-23400) |
| Technology: | DDR4 SDRAM |
| Type: | DRAM memory module |
| Upgrade Type: | System specific |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: