Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | 1 GB |
|---|---|
| Data Integrity Check: | ECC |
| Designed For: | Cisco 1905, 1906C, 1921, 1921 4-pair G.SHDSL bundle, 1921 ADSL2+ Annex M Bundle, 1921 ADSL2+ Bundle, 1921 ISR with EHWIC-VA-DSL-A bundle, 1921 SEC T1 Bundle, 1921 T1 Bundle, 1921 with Multimode EHWIC for VDSL/ADSL2+ Annex M, 1941, 1941 Mobile Wireless, 19 |
| Features: | Unbuffered |
| Form Factor: | DIMM 240-pin |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| OEM Manufacturer Equivalent Part Number: | Cisco MEM-2900-1GB |
| Speed: | 667 MHz (PC2-5300) |
| Technology: | DDR2 SDRAM |
| Type: | DRAM memory module |
| Upgrade Type: | System specific |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Capacity: | 1 GB |
|---|---|
| Data Integrity Check: | ECC |
| Designed For: | Cisco 1905, 1906C, 1921, 1921 4-pair G.SHDSL bundle, 1921 ADSL2+ Annex M Bundle, 1921 ADSL2+ Bundle, 1921 ISR with EHWIC-VA-DSL-A bundle, 1921 SEC T1 Bundle, 1921 T1 Bundle, 1921 with Multimode EHWIC for VDSL/ADSL2+ Annex M, 1941, 1941 Mobile Wireless, 19 |
| Features: | Unbuffered |
| Form Factor: | DIMM 240-pin |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| OEM Manufacturer Equivalent Part Number: | Cisco MEM-2900-1GB |
| Speed: | 667 MHz (PC2-5300) |
| Technology: | DDR2 SDRAM |
| Type: | DRAM memory module |
| Upgrade Type: | System specific |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Jürgen Mattikau is your contact person for: