Cisco MEM-4400-8GU16G
Cisco - DDR3 - module - 8 GB - DIMM 240-pin - 1333 MHz / PC3-10600 - unbuffered - ECC - for Cisco 4451-X, Integrated Services Router 4431
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | 8 GB |
|---|---|
| Data Integrity Check: | ECC |
| Designed For: | Cisco 4451-X, 4451-X Application Experience, 4451-X Integrated Services Router, 4451-X Integrated Services Router Security Bundle, 4451-X Integrated Services Router Voice and Video Bundle, 4451-X Integrated Services Router Voice Security Bundle ¦ Cisco In |
| Features: | Unbuffered |
| Form Factor: | DIMM 240-pin |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| OEM Manufacturer Equivalent Part Number: | Cisco MEM-4400-8GU16G |
| Speed: | 1333 MHz (PC3-10600) |
| Technology: | DDR3 SDRAM |
| Type: | DRAM memory module |
| Upgrade Type: | System specific |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Capacity: | 8 GB |
|---|---|
| Data Integrity Check: | ECC |
| Designed For: | Cisco 4451-X, 4451-X Application Experience, 4451-X Integrated Services Router, 4451-X Integrated Services Router Security Bundle, 4451-X Integrated Services Router Voice and Video Bundle, 4451-X Integrated Services Router Voice Security Bundle ¦ Cisco In |
| Features: | Unbuffered |
| Form Factor: | DIMM 240-pin |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| OEM Manufacturer Equivalent Part Number: | Cisco MEM-4400-8GU16G |
| Speed: | 1333 MHz (PC3-10600) |
| Technology: | DDR3 SDRAM |
| Type: | DRAM memory module |
| Upgrade Type: | System specific |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Sven Lembke is your contact person for: