Cisco UCS-MR-128G8RS-H
Cisco UCS - DDR4 - module - 128 GB - DIMM 288-pin - 2666 MHz / PC4-21300 - 1.2 V - registered - ECC - for P/N UCSB-10-PK-M5BLADE, UCSC-C220-M5SN-RF, UCSS-S3260-RF, UCSS-S3260-WS
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | 128 GB |
|---|---|
| Chips Organization: | X4 |
| Data Integrity Check: | ECC |
| Designed For: | P/N: UCSB-10-PK-M5BLADE, UCSB-5108-AC2, UCSB-5108-AC2=, UCSB-5108-AC2-CH, UCSB-5108-AC2CH-RF, UCSB-5108-AC2CH-WS, UCSB-5108-AC2-RF, UCSB-5108-AC2-SF, UCSB-5108-AC2-U-BR, UCSB-5108-AC2-UPG, UCSB-5108-AC2-WS, UCSB-5108-DC2, UCSB-5108-DC2=, UCSB-5108-DC2-RF, |
| Features: | Octal rank, Through Silicon Via (TSV) technology, registered |
| Form Factor: | DIMM 288-pin |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| OEM Manufacturer Equivalent Part Number: | Cisco UCS-MR-128G8RS-H |
| Speed: | 2666 MHz (PC4-21300) |
| Technology: | DDR4 SDRAM |
| Type: | DRAM memory module |
| Upgrade Type: | System specific |
| Version: | original |
| Voltage: | 1.2 V |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Capacity: | 128 GB |
|---|---|
| Chips Organization: | X4 |
| Data Integrity Check: | ECC |
| Designed For: | P/N: UCSB-10-PK-M5BLADE, UCSB-5108-AC2, UCSB-5108-AC2=, UCSB-5108-AC2-CH, UCSB-5108-AC2CH-RF, UCSB-5108-AC2CH-WS, UCSB-5108-AC2-RF, UCSB-5108-AC2-SF, UCSB-5108-AC2-U-BR, UCSB-5108-AC2-UPG, UCSB-5108-AC2-WS, UCSB-5108-DC2, UCSB-5108-DC2=, UCSB-5108-DC2-RF, |
| Features: | Octal rank, Through Silicon Via (TSV) technology, registered |
| Form Factor: | DIMM 288-pin |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| OEM Manufacturer Equivalent Part Number: | Cisco UCS-MR-128G8RS-H |
| Speed: | 2666 MHz (PC4-21300) |
| Technology: | DDR4 SDRAM |
| Type: | DRAM memory module |
| Upgrade Type: | System specific |
| Version: | original |
| Voltage: | 1.2 V |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Sven Lembke is your contact person for: