Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | 4 GB |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x memory - DIMM 240-pin |
| Data Integrity Check: | ECC |
| Designed For: | HPE ProLiant BL280c G6, BL2x220c G6, BL2x220c G6 Server A, BL2x220c G6 Server B, BL2x220c G7, BL460c G6, BL460c G7, BL490c G6, BL490c G7, DL120 G6, DL120 G6 Performance, DL160 G6, DL160 G6 Special Server, DL160se G6, DL180 G6, DL180 G6 Special Server, DL3 |
| Features: | Single rank, registered |
| Form Factor: | DIMM 240-pin |
| Latency Timings: | CL9 |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Speed: | 1333 MHz (PC3-10600) |
| Technology: | DDR3 SDRAM |
| Type: | DRAM memory module |
| Upgrade Type: | System specific |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Capacity: | 4 GB |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x memory - DIMM 240-pin |
| Data Integrity Check: | ECC |
| Designed For: | HPE ProLiant BL280c G6, BL2x220c G6, BL2x220c G6 Server A, BL2x220c G6 Server B, BL2x220c G7, BL460c G6, BL460c G7, BL490c G6, BL490c G7, DL120 G6, DL120 G6 Performance, DL160 G6, DL160 G6 Special Server, DL160se G6, DL180 G6, DL180 G6 Special Server, DL3 |
| Features: | Single rank, registered |
| Form Factor: | DIMM 240-pin |
| Latency Timings: | CL9 |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Speed: | 1333 MHz (PC3-10600) |
| Technology: | DDR3 SDRAM |
| Type: | DRAM memory module |
| Upgrade Type: | System specific |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: