Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | 8 GB |
|---|---|
| Chips Organization: | X4 |
| Data Integrity Check: | ECC |
| Designed For: | IBM Flex System x440 Compute Node 7917 ¦ IBM System x iDataPlex dx360 M3 6391 ¦ Lenovo Flex System x240 Compute Node 8737 ¦ Lenovo Flex System x440 Compute Node 7917 ¦ Lenovo System x3300 M4 7382 ¦ Lenovo System x3400 M3 7378, 7379 ¦ Lenovo System x3500 M |
| Features: | Dual rank, Low Voltage, registered |
| Form Factor: | DIMM 240-pin low profile |
| Latency Timings: | CL9 |
| Manufacturer: | IBM |
| OEM Manufacturer Equivalent Part Number: | Lenovo 49Y1415, Lenovo 47J0136 |
| Speed: | 1333 MHz (PC3L-10600) |
| Technology: | DDR3L SDRAM |
| Type: | DRAM memory module |
| Upgrade Type: | System specific |
| Version: | original |
| Voltage: | 1.35 V |
| GPSR - economic actor: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
| GPSR - EU responsible person: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Capacity: | 8 GB |
|---|---|
| Chips Organization: | X4 |
| Data Integrity Check: | ECC |
| Designed For: | IBM Flex System x440 Compute Node 7917 ¦ IBM System x iDataPlex dx360 M3 6391 ¦ Lenovo Flex System x240 Compute Node 8737 ¦ Lenovo Flex System x440 Compute Node 7917 ¦ Lenovo System x3300 M4 7382 ¦ Lenovo System x3400 M3 7378, 7379 ¦ Lenovo System x3500 M |
| Features: | Dual rank, Low Voltage, registered |
| Form Factor: | DIMM 240-pin low profile |
| Latency Timings: | CL9 |
| Manufacturer: | IBM |
| OEM Manufacturer Equivalent Part Number: | Lenovo 49Y1415, Lenovo 47J0136 |
| Speed: | 1333 MHz (PC3L-10600) |
| Technology: | DDR3L SDRAM |
| Type: | DRAM memory module |
| Upgrade Type: | System specific |
| Version: | original |
| Voltage: | 1.35 V |
| GPSR - economic actor: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
| GPSR - EU responsible person: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
Michael Holste is your contact person for: