Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | 8 GB |
|---|---|
| Data Integrity Check: | ECC |
| Designed For: | Lenovo System x3550 M4 7914 ¦ Lenovo System x3650 M4 7915 ¦ Lenovo System x3650 M4 BD 5466 ¦ Lenovo System x3650 M4 HD 5460 |
| Features: | Registered |
| Form Factor: | DIMM 240-pin |
| Latency Timings: | CL13 |
| Manufacturer: | IBM |
| Module Configuration: | 1024 X 72 |
| OEM Manufacturer Equivalent Part Number: | Lenovo 00D5032, Lenovo 47J0221 |
| Speed: | 1866 MHz (PC3-14900) |
| Technology: | DDR3 SDRAM |
| Type: | DRAM memory module |
| Upgrade Type: | System specific |
| Version: | original |
| Voltage: | 1.5 V |
| GPSR - economic actor: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
| GPSR - EU responsible person: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Capacity: | 8 GB |
|---|---|
| Data Integrity Check: | ECC |
| Designed For: | Lenovo System x3550 M4 7914 ¦ Lenovo System x3650 M4 7915 ¦ Lenovo System x3650 M4 BD 5466 ¦ Lenovo System x3650 M4 HD 5460 |
| Features: | Registered |
| Form Factor: | DIMM 240-pin |
| Latency Timings: | CL13 |
| Manufacturer: | IBM |
| Module Configuration: | 1024 X 72 |
| OEM Manufacturer Equivalent Part Number: | Lenovo 00D5032, Lenovo 47J0221 |
| Speed: | 1866 MHz (PC3-14900) |
| Technology: | DDR3 SDRAM |
| Type: | DRAM memory module |
| Upgrade Type: | System specific |
| Version: | original |
| Voltage: | 1.5 V |
| GPSR - economic actor: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
| GPSR - EU responsible person: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
Michael Holste is your contact person for: