Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | 16 GB |
|---|---|
| Chips Organization: | 1024 x 4 |
| Compatible Slots: | 1 x memory - DIMM 240-pin |
| Compliant Standards: | Lead-Free, halogen-free |
| Data Integrity Check: | ECC |
| Features: | Quad rank, registered |
| Form Factor: | DIMM 240-pin |
| Latency Timings: | CL7 (7-7-7) |
| Manufacturer: | Samsung |
| Module Configuration: | 2048 x 72 |
| Speed: | 1066 MHz (PC3-8500) |
| Technology: | DDR3 SDRAM |
| Type: | DRAM memory module |
| Upgrade Type: | Generic |
| Version: | original |
| Voltage: | 1.35 V |
| GPSR - economic actor: | Samsung, Deutschland, Am Kronberger Hang 6, Schwalbach, 65824, pay @ samsung.de |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Samsung, Deutschland, Am Kronberger Hang 6, Schwalbach, 65824, pay @ samsung.de |
| GPSR - EU responsible person: | Samsung, Deutschland, Am Kronberger Hang 6, Schwalbach, 65824, pay @ samsung.de |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Capacity: | 16 GB |
|---|---|
| Chips Organization: | 1024 x 4 |
| Compatible Slots: | 1 x memory - DIMM 240-pin |
| Compliant Standards: | Lead-Free, halogen-free |
| Data Integrity Check: | ECC |
| Features: | Quad rank, registered |
| Form Factor: | DIMM 240-pin |
| Latency Timings: | CL7 (7-7-7) |
| Manufacturer: | Samsung |
| Module Configuration: | 2048 x 72 |
| Speed: | 1066 MHz (PC3-8500) |
| Technology: | DDR3 SDRAM |
| Type: | DRAM memory module |
| Upgrade Type: | Generic |
| Version: | original |
| Voltage: | 1.35 V |
| GPSR - economic actor: | Samsung, Deutschland, Am Kronberger Hang 6, Schwalbach, 65824, pay @ samsung.de |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Samsung, Deutschland, Am Kronberger Hang 6, Schwalbach, 65824, pay @ samsung.de |
| GPSR - EU responsible person: | Samsung, Deutschland, Am Kronberger Hang 6, Schwalbach, 65824, pay @ samsung.de |
Samin Delikhoun is your contact person for: