Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | VCCI, AS/NZ 3548 Class A, UL 60950-1, EN 60950-1, WEEE, FCC Part 15 A, MIC Class A, EN 55022 Class A |
| Depth: | 9.3 cm |
| Designed For: | HPE BLc3000 Enclosure ¦ HPE BLc3000 Single-Phase Enclosure ¦ HPE BLc7000 Enclosure ¦ HPE BLc7000 Enclosure Model X ¦ HPE BLc7000 Single-Phase Enclosure ¦ HPE BLc7000 Three-Phase Enclosure ¦ HPE ProLiant c3000 |
| Device Type: | Switch - 24 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Features: | Auto-negotiation, manageable |
| Fibre Channel: | FC-AL, FC-AL-2, FC-FG, FC-FLA, FC-GS, FC-GS-2, FC-GS-3, FC-PH, FC-PH-2, FC-PH-3, FC-VI |
| Height: | 2.8 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% |
| Interfaces: | 16 x 8Gb Fibre Channel - backplane ¦ 2 x 8Gb Fibre Channel - LC ¦ 6 x SFP+ |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Ports: | 24 x 8Gb Fibre Channel |
| Status Indicators: | Port status, link OK, module locator, link/activity |
| Subtype: | Fibre Channel |
| Version: | original |
| Weight: | 1.27 kg |
| Width: | 26.8 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | VCCI, AS/NZ 3548 Class A, UL 60950-1, EN 60950-1, WEEE, FCC Part 15 A, MIC Class A, EN 55022 Class A |
| Depth: | 9.3 cm |
| Designed For: | HPE BLc3000 Enclosure ¦ HPE BLc3000 Single-Phase Enclosure ¦ HPE BLc7000 Enclosure ¦ HPE BLc7000 Enclosure Model X ¦ HPE BLc7000 Single-Phase Enclosure ¦ HPE BLc7000 Three-Phase Enclosure ¦ HPE ProLiant c3000 |
| Device Type: | Switch - 24 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Features: | Auto-negotiation, manageable |
| Fibre Channel: | FC-AL, FC-AL-2, FC-FG, FC-FLA, FC-GS, FC-GS-2, FC-GS-3, FC-PH, FC-PH-2, FC-PH-3, FC-VI |
| Height: | 2.8 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% |
| Interfaces: | 16 x 8Gb Fibre Channel - backplane ¦ 2 x 8Gb Fibre Channel - LC ¦ 6 x SFP+ |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Ports: | 24 x 8Gb Fibre Channel |
| Status Indicators: | Port status, link OK, module locator, link/activity |
| Subtype: | Fibre Channel |
| Version: | original |
| Weight: | 1.27 kg |
| Width: | 26.8 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: