Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | Maximum frame size: 2148 |
|---|---|
| Compliant Standards: | UL, TUV, VCCI, CISPR 22 Class A, cUL, EN55022 Class A, FIPS 140-2, IEC 60950-1, EN 60950-1, WEEE, FCC Part 15 A, MIC Class A, AS/NZS 3548 Class A, AS/NZS CISPR 22 |
| Depth: | 26.848 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Features: | Auto-negotiation, trunking, full duplex mode |
| Fibre Channel: | FC-AL, FC-AL-2, FC-FG, FC-FLA, FC-GS, FC-GS-2, FC-GS-3, FC-PH, FC-PH-2, FC-PH-3, FC-VI |
| Height: | 2.794 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 10 - 95% (non-condensing) |
| Included Accessories: | 2 x SFP+ transceivers |
| Interfaces: | 8 x 16Gb Fibre Channel SFP+ ¦ 16 x 16Gb Fibre Channel internal |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Max Storage Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Min Storage Temperature: | -20 °C |
| Performance: | Throughput: 128 Gbps ¦ Aggregate bandwidth: 768 Gbps ¦ Fabric latency: 700 ns |
| Ports: | 8 x 16Gb Fibre Channel SFP+ + 16 x 16Gb Fibre Channel (downlink) |
| Status Indicators: | Port status, module locator |
| Subtype: | Fibre Channel |
| Version: | original |
| Weight: | 1.497 kg |
| Width: | 19.279 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Capacity: | Maximum frame size: 2148 |
|---|---|
| Compliant Standards: | UL, TUV, VCCI, CISPR 22 Class A, cUL, EN55022 Class A, FIPS 140-2, IEC 60950-1, EN 60950-1, WEEE, FCC Part 15 A, MIC Class A, AS/NZS 3548 Class A, AS/NZS CISPR 22 |
| Depth: | 26.848 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Features: | Auto-negotiation, trunking, full duplex mode |
| Fibre Channel: | FC-AL, FC-AL-2, FC-FG, FC-FLA, FC-GS, FC-GS-2, FC-GS-3, FC-PH, FC-PH-2, FC-PH-3, FC-VI |
| Height: | 2.794 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 10 - 95% (non-condensing) |
| Included Accessories: | 2 x SFP+ transceivers |
| Interfaces: | 8 x 16Gb Fibre Channel SFP+ ¦ 16 x 16Gb Fibre Channel internal |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Max Storage Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Min Storage Temperature: | -20 °C |
| Performance: | Throughput: 128 Gbps ¦ Aggregate bandwidth: 768 Gbps ¦ Fabric latency: 700 ns |
| Ports: | 8 x 16Gb Fibre Channel SFP+ + 16 x 16Gb Fibre Channel (downlink) |
| Status Indicators: | Port status, module locator |
| Subtype: | Fibre Channel |
| Version: | original |
| Weight: | 1.497 kg |
| Width: | 19.279 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: