Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, VCCI Class A ITE, EN55022 Class A, UL 60950, CSA 22.2 No. 60950, AS/NZ 3548 Class A, EMC, FCC CFR47 Part 15 B |
| Depth: | 19.4 cm |
| Designed For: | HPE BladeSystem c3000 Starter ¦ HPE BLc3000 Enclosure ¦ HPE BLc3000 Single-Phase Enclosure ¦ HPE BLc7000 Enclosure ¦ HPE BLc7000 Enclosure Model X ¦ HPE BLc7000 Single-Phase Enclosure ¦ HPE BLc7000 Three-Phase Enclosure |
| Device Type: | Switch - 24 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Features: | ARP support, manageable |
| Fibre Channel: | FC-AL, FC-AL-2, FC-DA, FC-FLA, FC-FS, FC-GS-4, FC-PI, FC-PLDA, FC-SB-3, FC-SW-3, FC-Tape, FC-VI, FC-BB-2, FCP-2, FC-PI-2, FC-BB-3, FC-FS-2, FC-GS-5, FC-SW-4, FC-LS, FC-MI-2, FC-PI-4 |
| Height: | 2.9 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Installed Modules Qty (Max): | 4 (installed) / 8 (max) |
| Interfaces: | 16 x 8Gb Fibre Channel - backplane ¦ 4 x 8Gb Fibre Channel (SW) - LC ¦ 4 x SFP+ |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Max Storage Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Min Storage Temperature: | -30 °C |
| Ports: | 24 x 8Gb Fibre Channel |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, HTTP, SMI-S |
| Software Included: | Brocade Fabric Watch, Brocade Advanced Performance Monitoring, Brocade Extended Fabrics, Brocade ISL Trunking, Brocade Adaptive Networking |
| Subtype: | Fibre Channel |
| Version: | original |
| Weight: | 1.32 kg |
| Width: | 27.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, VCCI Class A ITE, EN55022 Class A, UL 60950, CSA 22.2 No. 60950, AS/NZ 3548 Class A, EMC, FCC CFR47 Part 15 B |
| Depth: | 19.4 cm |
| Designed For: | HPE BladeSystem c3000 Starter ¦ HPE BLc3000 Enclosure ¦ HPE BLc3000 Single-Phase Enclosure ¦ HPE BLc7000 Enclosure ¦ HPE BLc7000 Enclosure Model X ¦ HPE BLc7000 Single-Phase Enclosure ¦ HPE BLc7000 Three-Phase Enclosure |
| Device Type: | Switch - 24 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Features: | ARP support, manageable |
| Fibre Channel: | FC-AL, FC-AL-2, FC-DA, FC-FLA, FC-FS, FC-GS-4, FC-PI, FC-PLDA, FC-SB-3, FC-SW-3, FC-Tape, FC-VI, FC-BB-2, FCP-2, FC-PI-2, FC-BB-3, FC-FS-2, FC-GS-5, FC-SW-4, FC-LS, FC-MI-2, FC-PI-4 |
| Height: | 2.9 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Installed Modules Qty (Max): | 4 (installed) / 8 (max) |
| Interfaces: | 16 x 8Gb Fibre Channel - backplane ¦ 4 x 8Gb Fibre Channel (SW) - LC ¦ 4 x SFP+ |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Max Storage Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Min Storage Temperature: | -30 °C |
| Ports: | 24 x 8Gb Fibre Channel |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, HTTP, SMI-S |
| Software Included: | Brocade Fabric Watch, Brocade Advanced Performance Monitoring, Brocade Extended Fabrics, Brocade ISL Trunking, Brocade Adaptive Networking |
| Subtype: | Fibre Channel |
| Version: | original |
| Weight: | 1.32 kg |
| Width: | 27.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: