Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, TUV, CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, EN 60950, NEMKO, VCCI Class A ITE, UL 60950, CSA 22.2 No. 60950, AS/NZ 3548 Class A, EMC, FCC CFR47 Part 15 B, EN 55022 Class A |
|---|---|
| Depth: | 19.28 cm |
| Device Type: | Switch - 28 ports - Managed |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Features: | Full duplex mode |
| Fibre Channel: | FC-AL-2, FC-DA, FC-FLA, FC-FS, FC-GS-4, FC-PI, FC-PLDA, FC-SB-3, FC-SW-3, FC-Tape, FC-VI, FC-BB-2, FCP-2, FC-PI-2, FC-BB-3, FC-FS-2, FC-GS-5, FC-SW-4, FC-LS, FC-MI-2, FC-PI-4 |
| Height: | 2.79 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 16Gb Fibre Channel |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Max Storage Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Min Storage Temperature: | -30 °C |
| Performance: | Aggregate bandwidth: 896 Gbps |
| Ports: | 16 x 16Gb Fibre Channel (internal) + 12 x 16Gb Fibre Channel |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, HTTP, SMI-S |
| Subtype: | Fibre Channel |
| Version: | original |
| Weight: | 1.5 kg |
| Width: | 26.85 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, TUV, CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, EN 60950, NEMKO, VCCI Class A ITE, UL 60950, CSA 22.2 No. 60950, AS/NZ 3548 Class A, EMC, FCC CFR47 Part 15 B, EN 55022 Class A |
|---|---|
| Depth: | 19.28 cm |
| Device Type: | Switch - 28 ports - Managed |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Features: | Full duplex mode |
| Fibre Channel: | FC-AL-2, FC-DA, FC-FLA, FC-FS, FC-GS-4, FC-PI, FC-PLDA, FC-SB-3, FC-SW-3, FC-Tape, FC-VI, FC-BB-2, FCP-2, FC-PI-2, FC-BB-3, FC-FS-2, FC-GS-5, FC-SW-4, FC-LS, FC-MI-2, FC-PI-4 |
| Height: | 2.79 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 16Gb Fibre Channel |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Max Storage Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Min Storage Temperature: | -30 °C |
| Performance: | Aggregate bandwidth: 896 Gbps |
| Ports: | 16 x 16Gb Fibre Channel (internal) + 12 x 16Gb Fibre Channel |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, HTTP, SMI-S |
| Subtype: | Fibre Channel |
| Version: | original |
| Weight: | 1.5 kg |
| Width: | 26.85 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: