Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | EN55022, IEC 60950, EN55024, CISPR 22, FCC Part 15 B, ICES-003 Class A, JEIDA, EN 60950-1, UL 60950-1 Second Edition, BSMI CNS 13438, BSMI CNS 14336, CSA C22.2 No. 60950-1, AS/NZS |
|---|---|
| Depth: | 61.2 cm |
| Device Type: | Switch - Managed |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 8U |
| Expansion Slots: | Expansion Slot |
| Features: | Modular design, manageable |
| Height: | 35 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 85% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 10 - 93% (non-condensing) |
| Included Accessories: | 1U exhaust shelf |
| Installed Qty: | 2 |
| Manufacturer: | EMC |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -25 °C |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Power Redundancy: | Yes |
| Remote Management Protocol: | SNMP 3, HTTPS, SMI-S, SSH |
| Subtype: | Fibre Channel |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 230V (47 - 63 Hz) |
| Weight: | 25.8 kg |
| Width: | 43.7 cm |
| GPSR - economic actor: | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
| GPSR - EU responsible person: | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Compliant Standards: | EN55022, IEC 60950, EN55024, CISPR 22, FCC Part 15 B, ICES-003 Class A, JEIDA, EN 60950-1, UL 60950-1 Second Edition, BSMI CNS 13438, BSMI CNS 14336, CSA C22.2 No. 60950-1, AS/NZS |
|---|---|
| Depth: | 61.2 cm |
| Device Type: | Switch - Managed |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 8U |
| Expansion Slots: | Expansion Slot |
| Features: | Modular design, manageable |
| Height: | 35 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 85% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 10 - 93% (non-condensing) |
| Included Accessories: | 1U exhaust shelf |
| Installed Qty: | 2 |
| Manufacturer: | EMC |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -25 °C |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Power Redundancy: | Yes |
| Remote Management Protocol: | SNMP 3, HTTPS, SMI-S, SSH |
| Subtype: | Fibre Channel |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 230V (47 - 63 Hz) |
| Weight: | 25.8 kg |
| Width: | 43.7 cm |
| GPSR - economic actor: | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
| GPSR - EU responsible person: | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
Monique Zimmermann is your contact person for: