Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Depth: | 26.8 cm |
|---|---|
| Designed For: | HPE D3600, D3610, D3700, D3710 ¦ HPE BLc3000 Enclosure ¦ HPE BLc7000 Single-Phase Enclosure w/2 Power Supplies and 4 Fans w/8 Insight Control Environment Trial Licenses, w/6 Power Supplies and 10 Fans w/16 Insight Control Environment Licenses ¦ HPE BLc700 |
| Device Type: | Switch - 8 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Height: | 2.8 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% |
| Interfaces: | Storage: 8 x SAS 6Gb/s ¦ Storage: 16 x SAS 6Gb/s - backplane |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Ports: | 8 x SAS |
| Power Consumption Operational: | 40 Watt |
| Status Indicators: | Link/activity |
| Subtype: | SAS |
| Version: | original |
| Weight: | 2.4 kg |
| Width: | 19.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Depth: | 26.8 cm |
|---|---|
| Designed For: | HPE D3600, D3610, D3700, D3710 ¦ HPE BLc3000 Enclosure ¦ HPE BLc7000 Single-Phase Enclosure w/2 Power Supplies and 4 Fans w/8 Insight Control Environment Trial Licenses, w/6 Power Supplies and 10 Fans w/16 Insight Control Environment Licenses ¦ HPE BLc700 |
| Device Type: | Switch - 8 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Height: | 2.8 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% |
| Interfaces: | Storage: 8 x SAS 6Gb/s ¦ Storage: 16 x SAS 6Gb/s - backplane |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Ports: | 8 x SAS |
| Power Consumption Operational: | 40 Watt |
| Status Indicators: | Link/activity |
| Subtype: | SAS |
| Version: | original |
| Weight: | 2.4 kg |
| Width: | 19.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: