Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Authentication Method: | RADIUS, TACACS+, LDAP |
|---|---|
| Cables Included: | 1 x serial cable |
| Compliant Standards: | EMC, FIPS 140-2, X.509, EN 61000-4-5:2006, EN 61000-4-11:2004, UL 60950-1:2007, EN 61000-3-3:2013, EN 55024:2010, EN 61000-4-3:2006+A1:2008+A2:2010, EN 61000-4-6:2014, EN 61000-3-2:2014, IEC60950-1:2005, Second edition + Am1:2009 + Am2:2013, VCCI V-3/2015 |
| Depth: | 50.8 cm |
| Designed For: | HPE Apollo 4200 Gen10 192TB Qumulo Hybrid Node, 4200 Gen10 336TB Archive Node with 25Gb NIC for Qumulo, 4200 Gen10 Qumulo Archive Node, 4200 Gen10 Qumulo Hybrid Node, 4200 Qumulo Hybrid Node |
| Device Type: | Switch - 24 ports - L3 - Managed |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Features: | IGMP snooping, port mirroring, IPv6 support, Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) support, Virtual Route Redundancy Protocol (VRRP) support, Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP) support, Data Center Bridging Exchange (DCBX) support, Access Control List ( |
| Features: | Power-to-port airflow |
| Flash Memory: | 16 MB |
| Height: | 20 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% (non-condensing) |
| Included Accessories: | 2 power cords (C13 to C14) |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 18 x 10/25Gbit LAN SFP28 ¦ 4 x 100Gbit LAN QSFP28 ¦ 1 x USB Type A ¦ 1 x management RJ-45 ¦ 1 x console RJ-45 |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Performance: | Switching capacity: 1.7 Tbps ¦ Processing rate: 2.52 Bpps ¦ Cut-through latency: 300 ns |
| Ports: | 4 x 100 Gigabit QSFP28 + 18 x 10 Gigabit / 25 Gigabit SFP28 |
| Power Consumption Operational: | 57 Watt |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Power Redundancy: | Yes |
| Power Redundancy Scheme: | 1+1 |
| RAM: | 8 GB |
| Rack Mounting Kit: | Optional |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, SSH, CLI |
| Status Indicators: | System, status |
| Subtype: | 100 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 4.53 kg |
| Width: | 43.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Authentication Method: | RADIUS, TACACS+, LDAP |
|---|---|
| Cables Included: | 1 x serial cable |
| Compliant Standards: | EMC, FIPS 140-2, X.509, EN 61000-4-5:2006, EN 61000-4-11:2004, UL 60950-1:2007, EN 61000-3-3:2013, EN 55024:2010, EN 61000-4-3:2006+A1:2008+A2:2010, EN 61000-4-6:2014, EN 61000-3-2:2014, IEC60950-1:2005, Second edition + Am1:2009 + Am2:2013, VCCI V-3/2015 |
| Depth: | 50.8 cm |
| Designed For: | HPE Apollo 4200 Gen10 192TB Qumulo Hybrid Node, 4200 Gen10 336TB Archive Node with 25Gb NIC for Qumulo, 4200 Gen10 Qumulo Archive Node, 4200 Gen10 Qumulo Hybrid Node, 4200 Qumulo Hybrid Node |
| Device Type: | Switch - 24 ports - L3 - Managed |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Features: | IGMP snooping, port mirroring, IPv6 support, Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) support, Virtual Route Redundancy Protocol (VRRP) support, Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP) support, Data Center Bridging Exchange (DCBX) support, Access Control List ( |
| Features: | Power-to-port airflow |
| Flash Memory: | 16 MB |
| Height: | 20 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% (non-condensing) |
| Included Accessories: | 2 power cords (C13 to C14) |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 18 x 10/25Gbit LAN SFP28 ¦ 4 x 100Gbit LAN QSFP28 ¦ 1 x USB Type A ¦ 1 x management RJ-45 ¦ 1 x console RJ-45 |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Performance: | Switching capacity: 1.7 Tbps ¦ Processing rate: 2.52 Bpps ¦ Cut-through latency: 300 ns |
| Ports: | 4 x 100 Gigabit QSFP28 + 18 x 10 Gigabit / 25 Gigabit SFP28 |
| Power Consumption Operational: | 57 Watt |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Power Redundancy: | Yes |
| Power Redundancy Scheme: | 1+1 |
| RAM: | 8 GB |
| Rack Mounting Kit: | Optional |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, SSH, CLI |
| Status Indicators: | System, status |
| Subtype: | 100 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 4.53 kg |
| Width: | 43.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: