Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Authentication Method: | RADIUS, TACACS+, Secure Shell v.2 (SSH2), LDAP, DH-CHAP, FCAP |
|---|---|
| Capacity: | Maximum frame size: 2112 ¦ Frame buffers: 2000 |
| Depth: | 30.66 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - Managed |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Encryption Algorithm: | SSL |
| Features: | Syslog support, IPv6 support, IP address filtering, Secure Copy (SCP), Role-Based Access Control (RBAC), Trusted Switch, Secure RPC |
| Height: | 4.29 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 8 x 16Gb Fibre Channel SFP+ short wave ¦ 16 x 32Gb Fibre Channel SFP+ Ports on Demand ¦ 1 x serial (RS-232) ¦ 1 x management (Gigabit LAN) ¦ 1 x USB |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -25 °C |
| Performance: | Port-to-port latency: 900 ns |
| Ports: | 8 x 16Gb Fibre Channel SFP+ + 16 x 32Gb Fibre Channel SFP+ Ports on Demand |
| Power Device: | Internal power supply |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, SNMP 3, HTTP, HTTPS, SMI-S, SSH, SSH-2, CLI, SFTP, LDAP |
| Software Included: | Advanced Fabric OS, Advanced Web Tools, Advanced Zoning |
| Status Indicators: | Power, status |
| Subtype: | Fibre Channel |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 90-264 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 5.76 kg |
| Width: | 42.88 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Authentication Method: | RADIUS, TACACS+, Secure Shell v.2 (SSH2), LDAP, DH-CHAP, FCAP |
|---|---|
| Capacity: | Maximum frame size: 2112 ¦ Frame buffers: 2000 |
| Depth: | 30.66 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - Managed |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Encryption Algorithm: | SSL |
| Features: | Syslog support, IPv6 support, IP address filtering, Secure Copy (SCP), Role-Based Access Control (RBAC), Trusted Switch, Secure RPC |
| Height: | 4.29 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 8 x 16Gb Fibre Channel SFP+ short wave ¦ 16 x 32Gb Fibre Channel SFP+ Ports on Demand ¦ 1 x serial (RS-232) ¦ 1 x management (Gigabit LAN) ¦ 1 x USB |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -25 °C |
| Performance: | Port-to-port latency: 900 ns |
| Ports: | 8 x 16Gb Fibre Channel SFP+ + 16 x 32Gb Fibre Channel SFP+ Ports on Demand |
| Power Device: | Internal power supply |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, SNMP 3, HTTP, HTTPS, SMI-S, SSH, SSH-2, CLI, SFTP, LDAP |
| Software Included: | Advanced Fabric OS, Advanced Web Tools, Advanced Zoning |
| Status Indicators: | Power, status |
| Subtype: | Fibre Channel |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 90-264 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 5.76 kg |
| Width: | 42.88 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: