Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Depth: | 44.3 cm |
|---|---|
| Device Type: | Switch - 24 ports - Managed |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Features: | Switching, routing, auto-sensing per device, manageable, Full Fabric, Quality of Service (QoS) |
| Height: | 4.3 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Manufacturer: | IBM |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| OS Required: | IBM AIX, Red Hat Linux, SuSe Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Red Hat Linux Advanced Server, Microsoft Windows 2003 |
| Ports: | 24 x 16Gb Fibre Channel SFP+ |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, SNMP 3, HTTP, SSH |
| Software Included: | Brocade Advanced Zoning, Brocade WEB TOOLS, Brocade Fabric Watch, Enhanced Group Management |
| Subtype: | Fibre Channel |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 230V (50/60 Hz) |
| Weight: | 9.16 kg |
| Width: | 43.8 cm |
| GPSR - economic actor: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
| GPSR - EU responsible person: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Depth: | 44.3 cm |
|---|---|
| Device Type: | Switch - 24 ports - Managed |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Features: | Switching, routing, auto-sensing per device, manageable, Full Fabric, Quality of Service (QoS) |
| Height: | 4.3 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Manufacturer: | IBM |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| OS Required: | IBM AIX, Red Hat Linux, SuSe Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Red Hat Linux Advanced Server, Microsoft Windows 2003 |
| Ports: | 24 x 16Gb Fibre Channel SFP+ |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, SNMP 3, HTTP, SSH |
| Software Included: | Brocade Advanced Zoning, Brocade WEB TOOLS, Brocade Fabric Watch, Enhanced Group Management |
| Subtype: | Fibre Channel |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 230V (50/60 Hz) |
| Weight: | 9.16 kg |
| Width: | 43.8 cm |
| GPSR - economic actor: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
| GPSR - EU responsible person: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
Michael Holste is your contact person for: