Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, CISPR 22 Class A, EN 61000-3-2, IEC 61000-3-2, IEC 61000-3-3, VCCI Class A ITE, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, FCC Part 15, ICES-003 Class A, RoHS, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1 |
|---|---|
| Depth: | 17.3 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - unmanaged |
| Enclosure Type: | Desktop 1U |
| Features: | Auto-sensing per device, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), store and forward |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 95% |
| Interfaces: | 24 x 100Base-TX RJ-45 |
| MAC Address Table Size: | 4K entries |
| Manufacturer: | 3Com |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 24 x 10/100 |
| Power Consumption Operational: | 10 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Status Indicators: | Port status, port transmission speed, port duplex mode, power |
| Subtype: | Fast Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 1.6 kg |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, CISPR 22 Class A, EN 61000-3-2, IEC 61000-3-2, IEC 61000-3-3, VCCI Class A ITE, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, FCC Part 15, ICES-003 Class A, RoHS, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1 |
|---|---|
| Depth: | 17.3 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - unmanaged |
| Enclosure Type: | Desktop 1U |
| Features: | Auto-sensing per device, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), store and forward |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 95% |
| Interfaces: | 24 x 100Base-TX RJ-45 |
| MAC Address Table Size: | 4K entries |
| Manufacturer: | 3Com |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 24 x 10/100 |
| Power Consumption Operational: | 10 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Status Indicators: | Port status, port transmission speed, port duplex mode, power |
| Subtype: | Fast Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 1.6 kg |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: