Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | Plug and Play, UL, TUV, C-Tick, EN55022, CISPR 22, FCC Part 15 |
|---|---|
| Depth: | 22 cm |
| Device Type: | Switch - 8 ports - unmanaged |
| Enclosure Type: | Desktop |
| Features: | Flow control, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X) |
| Height: | 4.3 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% |
| Interfaces: | 8 x 100Base-TX RJ-45 ¦ 1 x SFP (mini-GBIC) |
| MAC Address Table Size: | 8K entries |
| Manufacturer: | Allied |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 8 x 10/100 + 1 x SFP |
| Power Device: | Internal power supply |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE |
| Status Indicators: | Power, link/activity |
| Subtype: | Fast Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 1.9 kg |
| Width: | 33 cm |
| GPSR - economic actor: | Allied Telesis, Deutschland, Karl-Hammerschmidt-Straße 34, Aschheim-Dornach, 85609, imprint @ alliedtelesis.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Allied Telesis, Deutschland, Karl-Hammerschmidt-Straße 34, Aschheim-Dornach, 85609, imprint @ alliedtelesis.com |
| GPSR - EU responsible person: | Allied Telesis, Deutschland, Karl-Hammerschmidt-Straße 34, Aschheim-Dornach, 85609, imprint @ alliedtelesis.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Compliant Standards: | Plug and Play, UL, TUV, C-Tick, EN55022, CISPR 22, FCC Part 15 |
|---|---|
| Depth: | 22 cm |
| Device Type: | Switch - 8 ports - unmanaged |
| Enclosure Type: | Desktop |
| Features: | Flow control, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X) |
| Height: | 4.3 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% |
| Interfaces: | 8 x 100Base-TX RJ-45 ¦ 1 x SFP (mini-GBIC) |
| MAC Address Table Size: | 8K entries |
| Manufacturer: | Allied |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 8 x 10/100 + 1 x SFP |
| Power Device: | Internal power supply |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE |
| Status Indicators: | Power, link/activity |
| Subtype: | Fast Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 1.9 kg |
| Width: | 33 cm |
| GPSR - economic actor: | Allied Telesis, Deutschland, Karl-Hammerschmidt-Straße 34, Aschheim-Dornach, 85609, imprint @ alliedtelesis.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Allied Telesis, Deutschland, Karl-Hammerschmidt-Straße 34, Aschheim-Dornach, 85609, imprint @ alliedtelesis.com |
| GPSR - EU responsible person: | Allied Telesis, Deutschland, Karl-Hammerschmidt-Straße 34, Aschheim-Dornach, 85609, imprint @ alliedtelesis.com |
Carsten Schmidt is your contact person for: