Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Authentication Method: | RADIUS |
|---|---|
| Capacity: | MSTP instances: 8 ¦ PVST+ instances: 126 ¦ RPVST+ instances: 126 ¦ Link aggregation groups: 4 ¦ Link aggregation ports: 8 ¦ Active VLANs: 255 ¦ IGMP multicast groups: 255 ¦ IPv4 routes (static): 32 ¦ IPv4 interfaces: 16 ¦ ACL rules: 512 ¦ Priority queues: |
| Compliant Standards: | Plug and Play, FCC CFR47 Part 15, WEEE, CSA 22.2, RFC1213, RFC1493, RFC1757, RFC2674, RFC768, RFC791, RFC1157, RFC2460, RFC2011, RFC1643, RFC2012, RFC2013, UL 62368, RFC783, RFC792, RFC2863, RFC793, RFC826, RFC854, RFC2131, RFC2132, RFC1907, RFC1215, RFC2 |
| Depth: | 24 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - L3 - smart |
| Enclosure Type: | Rack-mountable |
| Encryption Algorithm: | SSL |
| Features: | BOOTP support, VLAN support, IGMP snooping, DoS attack prevention, port mirroring, DiffServ support, Broadcast Storm Control, Multicast Storm Control, Unicast Storm Control, SNTP support, DHCP server, reset button, Cable Diagnostics Function, fanless, DHC |
| Flash Memory: | 512 MB |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% RH (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 10 - 90% RH (non-condensing) |
| Included Accessories: | Mounting kit, pointer card |
| Interfaces: | 24 x 10/100/1000 Base-T RJ-45 ¦ 4 x 10GBase-X SFP+ ¦ 1 x console RJ-45 ¦ 1 x USB-C console |
| Jumbo Frame Support: | 9000 bytes |
| MAC Address Table Size: | 8000 entries |
| MTBF: | 2,026,793 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | -5 °C |
| Min Storage Temperature: | -25 °C |
| Performance: | Forwarding rate (64?byte packets): 95.23 Mpps ¦ Switching capacity: 128 Gbps |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 + 4 x 10Gb Ethernet SFP+ |
| Power Device: | Internal power supply |
| Processor: | X ARM: 1.4 GHz |
| RAM: | 1 GB DDR4 SDRAM |
| Remote Management Protocol: | SNMP, RMON, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, SSH-2, CLI, SCP, ICMP, DHCP, RADIUS, Syslog |
| Routing Protocol: | IGMPv2, IGMP, static IP routing, IGMPv3, MLDv2, MLD, CIDR, MSTP, RSTP, STP, Bounjour |
| Status Indicators: | System, link/activity/speed |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 100-240 V (50 - 60 Hz) |
| Weight: | 2.78 kg |
| Width: | 44.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Authentication Method: | RADIUS |
|---|---|
| Capacity: | MSTP instances: 8 ¦ PVST+ instances: 126 ¦ RPVST+ instances: 126 ¦ Link aggregation groups: 4 ¦ Link aggregation ports: 8 ¦ Active VLANs: 255 ¦ IGMP multicast groups: 255 ¦ IPv4 routes (static): 32 ¦ IPv4 interfaces: 16 ¦ ACL rules: 512 ¦ Priority queues: |
| Compliant Standards: | Plug and Play, FCC CFR47 Part 15, WEEE, CSA 22.2, RFC1213, RFC1493, RFC1757, RFC2674, RFC768, RFC791, RFC1157, RFC2460, RFC2011, RFC1643, RFC2012, RFC2013, UL 62368, RFC783, RFC792, RFC2863, RFC793, RFC826, RFC854, RFC2131, RFC2132, RFC1907, RFC1215, RFC2 |
| Depth: | 24 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - L3 - smart |
| Enclosure Type: | Rack-mountable |
| Encryption Algorithm: | SSL |
| Features: | BOOTP support, VLAN support, IGMP snooping, DoS attack prevention, port mirroring, DiffServ support, Broadcast Storm Control, Multicast Storm Control, Unicast Storm Control, SNTP support, DHCP server, reset button, Cable Diagnostics Function, fanless, DHC |
| Flash Memory: | 512 MB |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% RH (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 10 - 90% RH (non-condensing) |
| Included Accessories: | Mounting kit, pointer card |
| Interfaces: | 24 x 10/100/1000 Base-T RJ-45 ¦ 4 x 10GBase-X SFP+ ¦ 1 x console RJ-45 ¦ 1 x USB-C console |
| Jumbo Frame Support: | 9000 bytes |
| MAC Address Table Size: | 8000 entries |
| MTBF: | 2,026,793 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | -5 °C |
| Min Storage Temperature: | -25 °C |
| Performance: | Forwarding rate (64?byte packets): 95.23 Mpps ¦ Switching capacity: 128 Gbps |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 + 4 x 10Gb Ethernet SFP+ |
| Power Device: | Internal power supply |
| Processor: | X ARM: 1.4 GHz |
| RAM: | 1 GB DDR4 SDRAM |
| Remote Management Protocol: | SNMP, RMON, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, SSH-2, CLI, SCP, ICMP, DHCP, RADIUS, Syslog |
| Routing Protocol: | IGMPv2, IGMP, static IP routing, IGMPv3, MLDv2, MLD, CIDR, MSTP, RSTP, STP, Bounjour |
| Status Indicators: | System, link/activity/speed |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 100-240 V (50 - 60 Hz) |
| Weight: | 2.78 kg |
| Width: | 44.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Jürgen Mattikau is your contact person for: