Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.1x |
| Depth: | 12 cm |
| Designed For: | Cisco 1921, 1921 4-pair G.SHDSL bundle, 1921 ADSL2+ Annex M Bundle, 1921 ADSL2+ Bundle, 1921 SEC T1 Bundle, 1941, 1941 Mobile Wireless, 1941 Security, 1941 Security Bundle, 1941 SRE Bundle, 2801, 2811, 2811 Security Bundle, 2821, 2821 Security Bundle, 285 |
| Device Type: | Switch - 9 ports - Managed |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Features: | Flow control, full duplex capability, Layer 2 switching, auto-sensing per device, auto-negotiation, trunking, VLAN support, auto-uplink (auto MDI/MDI-X) |
| Height: | 1.9 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Interfaces: | 8 x 100Base-TX RJ-45 PoE ¦ 1 x 100Base-TX RJ-45 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| OS Required: | Cisco IOS 12.3(8)T |
| Ports: | 8 x 10/100 (PoE) + 1 x 10/100 |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, SNMP 2, Telnet, SNMP 3 |
| Status Indicators: | Port status |
| Subtype: | Fast Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 0.2 kg |
| Width: | 15.7 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.1x |
| Depth: | 12 cm |
| Designed For: | Cisco 1921, 1921 4-pair G.SHDSL bundle, 1921 ADSL2+ Annex M Bundle, 1921 ADSL2+ Bundle, 1921 SEC T1 Bundle, 1941, 1941 Mobile Wireless, 1941 Security, 1941 Security Bundle, 1941 SRE Bundle, 2801, 2811, 2811 Security Bundle, 2821, 2821 Security Bundle, 285 |
| Device Type: | Switch - 9 ports - Managed |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Features: | Flow control, full duplex capability, Layer 2 switching, auto-sensing per device, auto-negotiation, trunking, VLAN support, auto-uplink (auto MDI/MDI-X) |
| Height: | 1.9 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Interfaces: | 8 x 100Base-TX RJ-45 PoE ¦ 1 x 100Base-TX RJ-45 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| OS Required: | Cisco IOS 12.3(8)T |
| Ports: | 8 x 10/100 (PoE) + 1 x 10/100 |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, SNMP 2, Telnet, SNMP 3 |
| Status Indicators: | Port status |
| Subtype: | Fast Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 0.2 kg |
| Width: | 15.7 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Florian Vopel is your contact person for: