Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Authentication Method: | RADIUS, TACACS+ |
|---|---|
| Cables Included: | 1 x console cable |
| Compliant Standards: | C-Tick, UL 60950, FCC CFR47 Part 15, CSA 22.2 |
| Depth: | 25 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - Managed |
| Enclosure Type: | Desktop, rack-mountable 1U |
| Features: | Flow control, Layer 2 switching, BOOTP support, VLAN support, IGMP snooping, Syslog support, DoS attack prevention, port mirroring, DiffServ support, Weighted Round Robin (WRR) queuing, MAC address filtering, Broadcast Storm Control, IPv6 support, Multica |
| Flash Memory: | 32 MB |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 4 x 100Base-TX RJ-45 PoE+ - 30 W ¦ 20 x 100Base-TX RJ-45 PoE - 15.4 W ¦ 2 x 1000Base-T RJ-45 ¦ 2 x SFP |
| Jumbo Frame Support: | 9216 bytes |
| Localisation: | China |
| MAC Address Table Size: | 8192 entries |
| MTBF: | 445,488 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -20 °C |
| Performance: | Forwarding performance (64-byte packet size): 6.55 Mpps ¦ Switching capacity: 8.8 Gbps |
| PoE Budget: | 180 W |
| Ports: | 4 x 10/100 (PoE+) + 20 x 10/100 (PoE) + 2 x combo Gigabit SFP |
| Power Device: | Internal power supply |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE+ |
| RAM: | 128 MB |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, CLI |
| Status Indicators: | Port transmission speed, system, PoE, link/activity |
| Subtype: | Fast Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 3.64 kg |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Authentication Method: | RADIUS, TACACS+ |
|---|---|
| Cables Included: | 1 x console cable |
| Compliant Standards: | C-Tick, UL 60950, FCC CFR47 Part 15, CSA 22.2 |
| Depth: | 25 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - Managed |
| Enclosure Type: | Desktop, rack-mountable 1U |
| Features: | Flow control, Layer 2 switching, BOOTP support, VLAN support, IGMP snooping, Syslog support, DoS attack prevention, port mirroring, DiffServ support, Weighted Round Robin (WRR) queuing, MAC address filtering, Broadcast Storm Control, IPv6 support, Multica |
| Flash Memory: | 32 MB |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 4 x 100Base-TX RJ-45 PoE+ - 30 W ¦ 20 x 100Base-TX RJ-45 PoE - 15.4 W ¦ 2 x 1000Base-T RJ-45 ¦ 2 x SFP |
| Jumbo Frame Support: | 9216 bytes |
| Localisation: | China |
| MAC Address Table Size: | 8192 entries |
| MTBF: | 445,488 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -20 °C |
| Performance: | Forwarding performance (64-byte packet size): 6.55 Mpps ¦ Switching capacity: 8.8 Gbps |
| PoE Budget: | 180 W |
| Ports: | 4 x 10/100 (PoE+) + 20 x 10/100 (PoE) + 2 x combo Gigabit SFP |
| Power Device: | Internal power supply |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE+ |
| RAM: | 128 MB |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, CLI |
| Status Indicators: | Port transmission speed, system, PoE, link/activity |
| Subtype: | Fast Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 3.64 kg |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Jürgen Mattikau is your contact person for: