Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, CSA, CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, EN 60950, EN55022, UL 1950, VCCI Class A ITE |
|---|---|
| Depth: | 33 cm |
| Device Type: | Switch - 48 ports - Managed - stackable |
| Enclosure Type: | Desktop 1U |
| Features: | Redundant Power System (RPS) connector |
| Features: | Network monitoring, full duplex capability, uplink, VLAN support, manageable, stackable |
| Flash Memory: | 8 MB Flash |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Installed Modules Qty (Max): | 0 (installed) / 2 (max) |
| Interfaces: | 48 x 100Base-TX RJ-45 ¦ 1 x serial (RS-232) RJ-45 management ¦ 2 x GBIC |
| MAC Address Table Size: | 8K entries |
| MTBF: | 160,000 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Altitude Operating: | 3 km |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 48 x 10/100 + 2 x GBIC |
| Power Consumption Operational: | 45 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| RAM: | 16 MB SDRAM |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, Telnet, SNMP 2c |
| Software Included: | Enhanced Image (EI) Software |
| Status Indicators: | Port status, collision status, port transmission speed, port duplex mode, bandwidth utilization %, power, link OK, link/activity |
| Subtype: | Fast Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 110/220 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 4.5 kg |
| Width: | 44.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, CSA, CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, EN 60950, EN55022, UL 1950, VCCI Class A ITE |
|---|---|
| Depth: | 33 cm |
| Device Type: | Switch - 48 ports - Managed - stackable |
| Enclosure Type: | Desktop 1U |
| Features: | Redundant Power System (RPS) connector |
| Features: | Network monitoring, full duplex capability, uplink, VLAN support, manageable, stackable |
| Flash Memory: | 8 MB Flash |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Installed Modules Qty (Max): | 0 (installed) / 2 (max) |
| Interfaces: | 48 x 100Base-TX RJ-45 ¦ 1 x serial (RS-232) RJ-45 management ¦ 2 x GBIC |
| MAC Address Table Size: | 8K entries |
| MTBF: | 160,000 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Altitude Operating: | 3 km |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 48 x 10/100 + 2 x GBIC |
| Power Consumption Operational: | 45 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| RAM: | 16 MB SDRAM |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, Telnet, SNMP 2c |
| Software Included: | Enhanced Image (EI) Software |
| Status Indicators: | Port status, collision status, port transmission speed, port duplex mode, bandwidth utilization %, power, link OK, link/activity |
| Subtype: | Fast Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 110/220 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 4.5 kg |
| Width: | 44.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Luca-Eric Junghans is your contact person for: