Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Authentication Method: | RADIUS |
|---|---|
| Compliant Standards: | TUV GS, GOST, CISPR 24, cUL, NOM, VCCI Class A ITE, EN55024, CISPR 22, CSA 22.2 No. 60950, EN55022 Class B, CB, EMC, MIC, UL 60601-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, FCC Part 15 A |
| Depth: | 23 cm |
| Device Type: | Switch - 8 ports - Managed |
| Enclosure Type: | Desktop |
| Encryption Algorithm: | SSL |
| Features: | Layer 2 switching, trunking, VLAN support, IGMP snooping, Quality of Service (QoS) |
| Flash Memory: | 16 MB Flash |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Interfaces: | 24 x 100Base-TX RJ-45 PoE ¦ 1 x 1000Base-T RJ-45 ¦ 1 x SFP (mini-GBIC) |
| MAC Address Table Size: | 8K entries |
| MTBF: | 353,184 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 8 x 10/100 + 1 x combo Gigabit SFP |
| Power Consumption Operational: | 204 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE |
| RAM: | 64 MB |
| Remote Management Protocol: | RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, SNMP 3 |
| Subtype: | Fast Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 2.3 kg |
| Width: | 27 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Authentication Method: | RADIUS |
|---|---|
| Compliant Standards: | TUV GS, GOST, CISPR 24, cUL, NOM, VCCI Class A ITE, EN55024, CISPR 22, CSA 22.2 No. 60950, EN55022 Class B, CB, EMC, MIC, UL 60601-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, FCC Part 15 A |
| Depth: | 23 cm |
| Device Type: | Switch - 8 ports - Managed |
| Enclosure Type: | Desktop |
| Encryption Algorithm: | SSL |
| Features: | Layer 2 switching, trunking, VLAN support, IGMP snooping, Quality of Service (QoS) |
| Flash Memory: | 16 MB Flash |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Interfaces: | 24 x 100Base-TX RJ-45 PoE ¦ 1 x 1000Base-T RJ-45 ¦ 1 x SFP (mini-GBIC) |
| MAC Address Table Size: | 8K entries |
| MTBF: | 353,184 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 8 x 10/100 + 1 x combo Gigabit SFP |
| Power Consumption Operational: | 204 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE |
| RAM: | 64 MB |
| Remote Management Protocol: | RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, SNMP 3 |
| Subtype: | Fast Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 2.3 kg |
| Width: | 27 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Sven Lembke is your contact person for: