Linksys LGS124P
Linksys LGS124P 24-Port Gigabit Ethernet PoE Switch - 24 Ports - 10/100/1000Base-T - 2 Layer Supported - Rack-mountable
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | Plug and Play, FCC Class A certified, UL, CB |
|---|---|
| Depth: | 20 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - unmanaged |
| Enclosure Type: | Rack-mountable |
| Features: | Auto-sensing per device, Quality of Service (QoS) |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 12 x 1000Base-T RJ-45 PoE+ ¦ 12 x 1000Base-T RJ-45 |
| MAC Address Table Size: | 8000 entries |
| Manufacturer: | Linksys |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Performance: | Bandwidth: 48 Gbps |
| PoE Budget: | 120 W |
| Ports: | 12 x 10/100/1000 (PoE+) + 12 x 10/100/1000 |
| Power Consumption Operational: | 19.27 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE+ |
| Status Indicators: | Port transmission speed, PoE, link/activity |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 100/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 2.785 kg |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Compliant Standards: | Plug and Play, FCC Class A certified, UL, CB |
|---|---|
| Depth: | 20 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - unmanaged |
| Enclosure Type: | Rack-mountable |
| Features: | Auto-sensing per device, Quality of Service (QoS) |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 12 x 1000Base-T RJ-45 PoE+ ¦ 12 x 1000Base-T RJ-45 |
| MAC Address Table Size: | 8000 entries |
| Manufacturer: | Linksys |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Performance: | Bandwidth: 48 Gbps |
| PoE Budget: | 120 W |
| Ports: | 12 x 10/100/1000 (PoE+) + 12 x 10/100/1000 |
| Power Consumption Operational: | 19.27 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE+ |
| Status Indicators: | Port transmission speed, PoE, link/activity |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 100/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 2.785 kg |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: