Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Built-in Devices: | Led panel |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, TUV, C-Tick, EN 60950, UL 1950, VCCI Class A ITE, EN55024, EN55022 Class A |
| Depth: | 22.3 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - unmanaged |
| Enclosure Type: | Desktop |
| Features: | Flow control, auto-negotiation, VLAN support, auto-uplink (auto MDI/MDI-X) |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 90% |
| Interfaces: | 24 x 1000Base-T RJ-45 |
| Localisation: | Europe |
| MAC Address Table Size: | 8K entries |
| Manufacturer: | Allied |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 |
| Power Consumption Operational: | 43 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| RAM: | 256 KB |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 3 kg |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | Allied Telesis, Deutschland, Karl-Hammerschmidt-Straße 34, Aschheim-Dornach, 85609, imprint @ alliedtelesis.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Allied Telesis, Deutschland, Karl-Hammerschmidt-Straße 34, Aschheim-Dornach, 85609, imprint @ alliedtelesis.com |
| GPSR - EU responsible person: | Allied Telesis, Deutschland, Karl-Hammerschmidt-Straße 34, Aschheim-Dornach, 85609, imprint @ alliedtelesis.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Built-in Devices: | Led panel |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, TUV, C-Tick, EN 60950, UL 1950, VCCI Class A ITE, EN55024, EN55022 Class A |
| Depth: | 22.3 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - unmanaged |
| Enclosure Type: | Desktop |
| Features: | Flow control, auto-negotiation, VLAN support, auto-uplink (auto MDI/MDI-X) |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 90% |
| Interfaces: | 24 x 1000Base-T RJ-45 |
| Localisation: | Europe |
| MAC Address Table Size: | 8K entries |
| Manufacturer: | Allied |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 |
| Power Consumption Operational: | 43 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| RAM: | 256 KB |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 3 kg |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | Allied Telesis, Deutschland, Karl-Hammerschmidt-Straße 34, Aschheim-Dornach, 85609, imprint @ alliedtelesis.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Allied Telesis, Deutschland, Karl-Hammerschmidt-Straße 34, Aschheim-Dornach, 85609, imprint @ alliedtelesis.com |
| GPSR - EU responsible person: | Allied Telesis, Deutschland, Karl-Hammerschmidt-Straße 34, Aschheim-Dornach, 85609, imprint @ alliedtelesis.com |
Carsten Schmidt is your contact person for: