Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | UL, TUV, CISPR 22 Class A, cUL, VCCI Class A ITE, EN55022 Class A, CB, AS/NZ 3548 Class A, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, WEEE, FCC Part 15 A, MIC Class A, CSA C22.2 No. 60950-1 |
|---|---|
| Depth: | 19.3 cm |
| Designed For: | HPE BLc3000 Enclosure ¦ HPE BLc7000 Single-Phase Enclosure w/2 Power Supplies and 4 Fans w/8 Insight Control Environment Trial Licenses, w/6 Power Supplies and 10 Fans w/16 Insight Control Environment Licenses ¦ HPE BLc7000 Three-Phase Enclosure w/6 Power |
| Device Type: | Switch - 24 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Encryption Algorithm: | SSL |
| Features: | Auto-negotiation, LDAP support, VLAN support, wake on LAN (WOL), IGMP snooping, manageable |
| Fibre Channel: | FC-AL, FC-AL-2, FC-FG, FC-FLA, FC-GS, FC-GS-2, FC-GS-3, FC-PH, FC-PH-2, FC-PH-3, FC-VI |
| Height: | 2.8 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% |
| Interfaces: | 16 x 10Gbit LAN ¦ 4 x 8Gb Fibre Channel SFP+ ¦ 4 x 10Gbit LAN SFP+ |
| MAC Address Table Size: | 8K entries |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Ports: | 16 x 10Gb Ethernet (backplane) + 4 x 10Gb Ethernet/8Gb Fibre Channel SFP+ + 4 x 10Gb Ethernet SFP+ |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, SNMP 2, HTTP, HTTPS, CLI |
| Routing Protocol: | IGMPv2, IGMP |
| Status Indicators: | Port status, link OK, module locator, link/activity |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 1.27 kg |
| Width: | 26.8 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Compliant Standards: | UL, TUV, CISPR 22 Class A, cUL, VCCI Class A ITE, EN55022 Class A, CB, AS/NZ 3548 Class A, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, WEEE, FCC Part 15 A, MIC Class A, CSA C22.2 No. 60950-1 |
|---|---|
| Depth: | 19.3 cm |
| Designed For: | HPE BLc3000 Enclosure ¦ HPE BLc7000 Single-Phase Enclosure w/2 Power Supplies and 4 Fans w/8 Insight Control Environment Trial Licenses, w/6 Power Supplies and 10 Fans w/16 Insight Control Environment Licenses ¦ HPE BLc7000 Three-Phase Enclosure w/6 Power |
| Device Type: | Switch - 24 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Encryption Algorithm: | SSL |
| Features: | Auto-negotiation, LDAP support, VLAN support, wake on LAN (WOL), IGMP snooping, manageable |
| Fibre Channel: | FC-AL, FC-AL-2, FC-FG, FC-FLA, FC-GS, FC-GS-2, FC-GS-3, FC-PH, FC-PH-2, FC-PH-3, FC-VI |
| Height: | 2.8 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% |
| Interfaces: | 16 x 10Gbit LAN ¦ 4 x 8Gb Fibre Channel SFP+ ¦ 4 x 10Gbit LAN SFP+ |
| MAC Address Table Size: | 8K entries |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Ports: | 16 x 10Gb Ethernet (backplane) + 4 x 10Gb Ethernet/8Gb Fibre Channel SFP+ + 4 x 10Gb Ethernet SFP+ |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, SNMP 2, HTTP, HTTPS, CLI |
| Routing Protocol: | IGMPv2, IGMP |
| Status Indicators: | Port status, link OK, module locator, link/activity |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 1.27 kg |
| Width: | 26.8 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: