Aruba 605865-B21
HP BladeSystem c-Class c7000 Virtual Connect FlexFabric 10/24 Enterprise Edition - 1 Enclosure licence without Media with 1 year 24x7 Technical Support and Updates
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | UL, TUV, CISPR 22 Class A, cUL, VCCI Class A ITE, EN55022 Class A, CB, AS/NZ 3548 Class A, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, WEEE, FCC Part 15 A, MIC Class A, CSA C22.2 No. 60950-1 |
| Depth: | 19.253 cm |
| Designed For: | HPE BLc7000 Enclosure ¦ HPE BLc7000 Enclosure Model X ¦ HPE BLc7000 Matrix with FlexFabric Expansion Kit ¦ HPE BLc7000 Single-Phase Enclosure ¦ HPE BLc7000 Three-Phase Enclosure ¦ HPE CloudSystem Matrix FlexFabric Starter Kit |
| Device Type: | Switch - 24 ports - Managed - stackable |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Encryption Algorithm: | SSL |
| Features: | Auto-negotiation, LDAP support, VLAN support, IGMP snooping, manageable |
| Fibre Channel: | FC-FG, FC-FLA, FC-GS, FC-GS-2, FC-GS-3, FC-PH, FC-PH-2, FC-PH-3, FC-VI, FC-BB-5 |
| Height: | 2.794 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 16 x 10Gb Ethernet - backplane ¦ 4 x 10Gb Ethernet / 8Gb Fibre Channel - SFP+ ¦ 4 x 10Gb Ethernet / 1Gb Ethernet - SFP+ |
| Jumbo Frame Support: | 9216 bytes |
| MAC Address Table Size: | 32K entries |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Max Storage Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Min Storage Temperature: | -20 °C |
| Ports: | 16 x 10Gb Ethernet (backplane) + 4 x 10Gb Ethernet/8Gb Fibre Channel SFP+ + 4 x 10 Gigabit Ethernet / 1 Gigabit Ethernet SFP+ |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, SNMP 2, HTTP, HTTPS, CLI |
| Routing Protocol: | IGMPv2, IGMP |
| Software Included: | HP Virtual Connect Enterprise Manager (1 enclosure licence) |
| Status Indicators: | Port status, link OK, module locator, link/activity |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 1.27 kg |
| Width: | 26.797 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | UL, TUV, CISPR 22 Class A, cUL, VCCI Class A ITE, EN55022 Class A, CB, AS/NZ 3548 Class A, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, WEEE, FCC Part 15 A, MIC Class A, CSA C22.2 No. 60950-1 |
| Depth: | 19.253 cm |
| Designed For: | HPE BLc7000 Enclosure ¦ HPE BLc7000 Enclosure Model X ¦ HPE BLc7000 Matrix with FlexFabric Expansion Kit ¦ HPE BLc7000 Single-Phase Enclosure ¦ HPE BLc7000 Three-Phase Enclosure ¦ HPE CloudSystem Matrix FlexFabric Starter Kit |
| Device Type: | Switch - 24 ports - Managed - stackable |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Encryption Algorithm: | SSL |
| Features: | Auto-negotiation, LDAP support, VLAN support, IGMP snooping, manageable |
| Fibre Channel: | FC-FG, FC-FLA, FC-GS, FC-GS-2, FC-GS-3, FC-PH, FC-PH-2, FC-PH-3, FC-VI, FC-BB-5 |
| Height: | 2.794 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 16 x 10Gb Ethernet - backplane ¦ 4 x 10Gb Ethernet / 8Gb Fibre Channel - SFP+ ¦ 4 x 10Gb Ethernet / 1Gb Ethernet - SFP+ |
| Jumbo Frame Support: | 9216 bytes |
| MAC Address Table Size: | 32K entries |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Max Storage Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Min Storage Temperature: | -20 °C |
| Ports: | 16 x 10Gb Ethernet (backplane) + 4 x 10Gb Ethernet/8Gb Fibre Channel SFP+ + 4 x 10 Gigabit Ethernet / 1 Gigabit Ethernet SFP+ |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, SNMP 2, HTTP, HTTPS, CLI |
| Routing Protocol: | IGMPv2, IGMP |
| Software Included: | HP Virtual Connect Enterprise Manager (1 enclosure licence) |
| Status Indicators: | Port status, link OK, module locator, link/activity |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 1.27 kg |
| Width: | 26.797 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: