Aruba R8P13A
R8P13A Aruba 10000-48Y6C Bundle includes: 48 x 25Gb ports (SFP/+/28), 6 x 100Gb ports (QSFP+/28), 6 Front-to-Back Fans and 2 PSUs
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Built-in Devices: | 64 GB SSD |
|---|---|
| Capacity: | IPv4 hosts: 120000 ¦ IPv6 hosts: 52000 ¦ IPv4 unicast direct routes: 131072 ¦ IPv6 unicast direct routes: 32732 ¦ IGMP groups: 4094 ¦ MLD groups: 4094 ¦ IPv4 routes (Multicast): 4094 ¦ IPv6 routes (Multicast): 4094 |
| Depth: | 51.1 cm |
| Device Type: | Switch - 48 ports - L3 - Managed |
| Enclosure Type: | Front to back airflow rack-mountable 1U |
| Features: | REST API interface |
| Flash Memory: | 64 MB |
| Height: | 4.44 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 5 - 95% |
| Included Accessories: | 6 x fans |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 1 x serial RJ-45 ¦ 1 x console (USB) ¦ 1 x console (micro-USB) ¦ 1 x LAN RJ-45 management |
| MAC Address Table Size: | 98K entries |
| Manufacturer: | Aruba HPE |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Performance: | Switching capacity: 3.6 Tbps ¦ Latency: < 1.30 µs |
| Ports: | 48 x 1/10/25 Gigabit Ethernet SFP / SFP+ / SFP28 + 6 x 40/100 Gigabit QSFP+ / QSFP28 |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Power Provided: | 550 Watt |
| RAM: | 32 GB |
| Rack Mounting Kit: | Optional |
| Remote Management Protocol: | SNMP, CLI |
| Routing Protocol: | OSPF, BGP-4, RIP-2, GRE, OSPFv3, Multiprotocol BGP, static IPv4 routing, static IPv6 routing, ECMP, policy-based routing (PBR), RIPng |
| Subtype: | 25 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | (50 - 60 Hz) |
| Weight: | 9.75 kg |
| Width: | 43.82 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Built-in Devices: | 64 GB SSD |
|---|---|
| Capacity: | IPv4 hosts: 120000 ¦ IPv6 hosts: 52000 ¦ IPv4 unicast direct routes: 131072 ¦ IPv6 unicast direct routes: 32732 ¦ IGMP groups: 4094 ¦ MLD groups: 4094 ¦ IPv4 routes (Multicast): 4094 ¦ IPv6 routes (Multicast): 4094 |
| Depth: | 51.1 cm |
| Device Type: | Switch - 48 ports - L3 - Managed |
| Enclosure Type: | Front to back airflow rack-mountable 1U |
| Features: | REST API interface |
| Flash Memory: | 64 MB |
| Height: | 4.44 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 5 - 95% |
| Included Accessories: | 6 x fans |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 1 x serial RJ-45 ¦ 1 x console (USB) ¦ 1 x console (micro-USB) ¦ 1 x LAN RJ-45 management |
| MAC Address Table Size: | 98K entries |
| Manufacturer: | Aruba HPE |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Performance: | Switching capacity: 3.6 Tbps ¦ Latency: < 1.30 µs |
| Ports: | 48 x 1/10/25 Gigabit Ethernet SFP / SFP+ / SFP28 + 6 x 40/100 Gigabit QSFP+ / QSFP28 |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Power Provided: | 550 Watt |
| RAM: | 32 GB |
| Rack Mounting Kit: | Optional |
| Remote Management Protocol: | SNMP, CLI |
| Routing Protocol: | OSPF, BGP-4, RIP-2, GRE, OSPFv3, Multiprotocol BGP, static IPv4 routing, static IPv6 routing, ECMP, policy-based routing (PBR), RIPng |
| Subtype: | 25 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | (50 - 60 Hz) |
| Weight: | 9.75 kg |
| Width: | 43.82 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: