Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Built-in Devices: | 2 x DFC4-E daughter cards |
|---|---|
| Capacity: | IPv6 routes (Multicast): 64000 ¦ IPv4 routes (Multicast): 64000 ¦ ACL entries: 64000 ¦ MPLS forwarding entries: ¦ IPv4 forwarding entries: 256000 ¦ IPv6 forwarding entries: 128000 ¦ NetFlow entries: 1000000 ¦ Bridge domains: 16000 ¦ Replication engines pe |
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, CISPR 24, EN55024, EN55022 Class A, EN50082-1, EN 61000-6-1, AS/NZS 60950-1, ICES-003 Class A, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, CAN/CSA C22.2 No. 60950, VCCI Class A, KN22 Class A, ETS 300 386, EN61000-3-2, EN61000-3-3, FCC CFR47 Par |
| Depth: | 41.65 cm |
| Designed For: | P/N: 6807-S6T-10G-40G, C6807-XL, C6807-XL-RF, C6807-XL-S6T-BUN |
| Device Type: | Switch - 8 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Encryption Algorithm: | 128-bit AES |
| Features: | Low-latency queuing (LLQ), Class-Based Weighted Fair Queuing (CBWFQ), Weighted Random Early Detection (WRED), Access Control List (ACL) support, Quality of Service (QoS), Jumbo Frames support, Deficit Weighted Round Robin (DWRR), Shaped Round Robin (SRR), |
| Height: | 4.39 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 8 x 40Gbit LAN QSFP |
| Jumbo Frame Support: | 9216 bytes |
| MAC Address Table Size: | 128K entries |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 75 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| OS Required: | Cisco IOS 15.5(1)SY |
| Performance: | Switching fabric speed: 160 Gbps ¦ MPLS forwarding: 120 Mpps ¦ VPLS forwarding: up to 60 Mpps |
| Ports: | 8 x 40 Gigabit Ethernet |
| Power Consumption Operational: | 587.6 Watt |
| RAM: | 2 GB |
| Routing Protocol: | IGMPv3, MLDv2 |
| Status Indicators: | Port status, Boot State, operation mode, fault |
| Subtype: | 40 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 5.68 kg |
| Width: | 39.11 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Built-in Devices: | 2 x DFC4-E daughter cards |
|---|---|
| Capacity: | IPv6 routes (Multicast): 64000 ¦ IPv4 routes (Multicast): 64000 ¦ ACL entries: 64000 ¦ MPLS forwarding entries: ¦ IPv4 forwarding entries: 256000 ¦ IPv6 forwarding entries: 128000 ¦ NetFlow entries: 1000000 ¦ Bridge domains: 16000 ¦ Replication engines pe |
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, CISPR 24, EN55024, EN55022 Class A, EN50082-1, EN 61000-6-1, AS/NZS 60950-1, ICES-003 Class A, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, CAN/CSA C22.2 No. 60950, VCCI Class A, KN22 Class A, ETS 300 386, EN61000-3-2, EN61000-3-3, FCC CFR47 Par |
| Depth: | 41.65 cm |
| Designed For: | P/N: 6807-S6T-10G-40G, C6807-XL, C6807-XL-RF, C6807-XL-S6T-BUN |
| Device Type: | Switch - 8 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Encryption Algorithm: | 128-bit AES |
| Features: | Low-latency queuing (LLQ), Class-Based Weighted Fair Queuing (CBWFQ), Weighted Random Early Detection (WRED), Access Control List (ACL) support, Quality of Service (QoS), Jumbo Frames support, Deficit Weighted Round Robin (DWRR), Shaped Round Robin (SRR), |
| Height: | 4.39 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 8 x 40Gbit LAN QSFP |
| Jumbo Frame Support: | 9216 bytes |
| MAC Address Table Size: | 128K entries |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 75 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| OS Required: | Cisco IOS 15.5(1)SY |
| Performance: | Switching fabric speed: 160 Gbps ¦ MPLS forwarding: 120 Mpps ¦ VPLS forwarding: up to 60 Mpps |
| Ports: | 8 x 40 Gigabit Ethernet |
| Power Consumption Operational: | 587.6 Watt |
| RAM: | 2 GB |
| Routing Protocol: | IGMPv3, MLDv2 |
| Status Indicators: | Port status, Boot State, operation mode, fault |
| Subtype: | 40 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 5.68 kg |
| Width: | 39.11 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Sven Lembke is your contact person for: