Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Built-in Devices: | RFID tag |
|---|---|
| Capacity: | Virtual networks: 1 ¦ MAC addresses: 16000 ¦ IPv4 routes: 11000 ¦ IPv4 routing table entries: 3000 ¦ IPv6 routing table entries: 1500 ¦ Multicast scale: 1000 ¦ ACL scale entries: 1500 ¦ FNF entries: 16000 ¦ Switched virtual interfaces (SVIs): 512 ¦ Queues |
| Compliant Standards: | Plug and Play, CISPR 22 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, AS/NZS 60950-1, ICES-003 Class A, FCC CFR47 Part 15, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, AES-128, RoHS, CNS 13438, EN 55022 Class A, EN 300 386, KN32, KN35, EN 55032 Class A, |
| Depth: | 4.4 cm |
| Device Type: | Switch - 48 ports - L3 - Managed |
| Enclosure Type: | Rack-mountable |
| Features: | EIGRP Stub Routing, Rapid Per-VLAN Spanning Tree Plus (PVRST+), Shaped Round Robin (SRR), Remote Switch Port Analyzer (RSPAN), Class of Service (CoS), Flexible NetFlow (FNF), DiffServ Code Point (DSCP) support, MACsec support, 6MB packet buffer, Control p |
| Flash Memory: | 4 GB |
| Height: | 28.8 cm |
| Important product information: | The DNA licence is not included in the scope of delivery and must be ordered separately. Please contact your sales manager. |
| Interfaces: | 48 x 1000Base-T RJ-45 PoE+ ¦ 4 x 10GBase-X SFP+ |
| Jumbo Frame Support: | 9198 bytes |
| MTBF: | 346,270 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Performance: | Stacking bandwidth: 80 Gbps ¦ Switching capacity: 176 Gbps ¦ Forwarding rate: 261.9 Mpps |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 10 Gigabit SFP+ |
| Power Device: | Internal power supply (not installed) |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE+ |
| RAM: | 2 GB |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, SNMP 3, SNMP 2c, NETCONF, RESTCONF |
| Routing Protocol: | OSPF, RIP, VRRP, policy-based routing (PBR), MSTP |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 100-240 V |
| Weight: | 5.5 kg |
| Width: | 44.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Built-in Devices: | RFID tag |
|---|---|
| Capacity: | Virtual networks: 1 ¦ MAC addresses: 16000 ¦ IPv4 routes: 11000 ¦ IPv4 routing table entries: 3000 ¦ IPv6 routing table entries: 1500 ¦ Multicast scale: 1000 ¦ ACL scale entries: 1500 ¦ FNF entries: 16000 ¦ Switched virtual interfaces (SVIs): 512 ¦ Queues |
| Compliant Standards: | Plug and Play, CISPR 22 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, AS/NZS 60950-1, ICES-003 Class A, FCC CFR47 Part 15, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, AES-128, RoHS, CNS 13438, EN 55022 Class A, EN 300 386, KN32, KN35, EN 55032 Class A, |
| Depth: | 4.4 cm |
| Device Type: | Switch - 48 ports - L3 - Managed |
| Enclosure Type: | Rack-mountable |
| Features: | EIGRP Stub Routing, Rapid Per-VLAN Spanning Tree Plus (PVRST+), Shaped Round Robin (SRR), Remote Switch Port Analyzer (RSPAN), Class of Service (CoS), Flexible NetFlow (FNF), DiffServ Code Point (DSCP) support, MACsec support, 6MB packet buffer, Control p |
| Flash Memory: | 4 GB |
| Height: | 28.8 cm |
| Important product information: | The DNA licence is not included in the scope of delivery and must be ordered separately. Please contact your sales manager. |
| Interfaces: | 48 x 1000Base-T RJ-45 PoE+ ¦ 4 x 10GBase-X SFP+ |
| Jumbo Frame Support: | 9198 bytes |
| MTBF: | 346,270 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Performance: | Stacking bandwidth: 80 Gbps ¦ Switching capacity: 176 Gbps ¦ Forwarding rate: 261.9 Mpps |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 10 Gigabit SFP+ |
| Power Device: | Internal power supply (not installed) |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE+ |
| RAM: | 2 GB |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, SNMP 3, SNMP 2c, NETCONF, RESTCONF |
| Routing Protocol: | OSPF, RIP, VRRP, policy-based routing (PBR), MSTP |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 100-240 V |
| Weight: | 5.5 kg |
| Width: | 44.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Sven Lembke is your contact person for: