Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Authentication Method: | Secure Shell (SSH), RADIUS, TACACS+ |
|---|---|
| Compliant Standards: | NEBS level 3, FCC Class A certified, TUV GS, CISPR 22 Class A, EN 60950, NOM, VCCI-I, IEC 60950, EN55024, EN55022 Class A, UL 60950 Third Edition, AS/NZ 3548 Class A, FCC Part 15, MIC, CSA C22.2 No. 60950 Third Edition, EN 300 386 |
| Depth: | 18.2 cm |
| Device Type: | Switch - 2 ports - Managed |
| Enclosure Type: | Desktop 1U |
| Features: | Layer 2 switching, trunking, VLAN support |
| Flash Memory: | 32 MB Flash |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| Interfaces: | 2 x 1000Base-T RJ-45 ¦ 1 x console RJ-45 management ¦ 4 x SFP (mini-GBIC) |
| MAC Address Table Size: | 8K entries |
| MTBF: | 486,352 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Performance: | Forwarding performance: 6.5 Mpps ¦ Bandwidth: 8 Gbps |
| Ports: | 2 x 10/100/1000 + 2 x shared SFP + 2 x SFP |
| Power Consumption Operational: | 20 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| RAM: | 128 MB |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, SNMP 2, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3 |
| Status Indicators: | Port status, link OK, status, link/activity |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 1.6 kg |
| Width: | 26.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Authentication Method: | Secure Shell (SSH), RADIUS, TACACS+ |
|---|---|
| Compliant Standards: | NEBS level 3, FCC Class A certified, TUV GS, CISPR 22 Class A, EN 60950, NOM, VCCI-I, IEC 60950, EN55024, EN55022 Class A, UL 60950 Third Edition, AS/NZ 3548 Class A, FCC Part 15, MIC, CSA C22.2 No. 60950 Third Edition, EN 300 386 |
| Depth: | 18.2 cm |
| Device Type: | Switch - 2 ports - Managed |
| Enclosure Type: | Desktop 1U |
| Features: | Layer 2 switching, trunking, VLAN support |
| Flash Memory: | 32 MB Flash |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| Interfaces: | 2 x 1000Base-T RJ-45 ¦ 1 x console RJ-45 management ¦ 4 x SFP (mini-GBIC) |
| MAC Address Table Size: | 8K entries |
| MTBF: | 486,352 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Performance: | Forwarding performance: 6.5 Mpps ¦ Bandwidth: 8 Gbps |
| Ports: | 2 x 10/100/1000 + 2 x shared SFP + 2 x SFP |
| Power Consumption Operational: | 20 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| RAM: | 128 MB |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, SNMP 2, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3 |
| Status Indicators: | Port status, link OK, status, link/activity |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 1.6 kg |
| Width: | 26.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Jürgen Mattikau is your contact person for: