Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | IPv4 routes: up to 1000000 ¦ IPv6 routes: up to 350000 ¦ NetFlow entries: 512000 ¦ ACL: 128000 |
|---|---|
| Compliant Standards: | NEBS level 3, CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, VCCI Class A ITE, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, ICES-003 Class A, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, EN 60601-1-2, GB 4943, EN 300 386 |
| Depth: | 55.6 cm |
| Device Type: | Switch - 48 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Features: | MPLS support, VLAN support, IPv6 support, Access Control List (ACL) support, Quality of Service (QoS), Jumbo Frames support, Deficit Weighted Round Robin (DWRR), Shaped Round Robin (SRR) |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 48 x 1000Base-T RJ-45 |
| Jumbo Frame Support: | 9216 bytes |
| MAC Address Table Size: | 128K entries |
| MTBF: | 73,974 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 |
| RAM: | 2 GB |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 6.4 kg |
| Width: | 38.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Capacity: | IPv4 routes: up to 1000000 ¦ IPv6 routes: up to 350000 ¦ NetFlow entries: 512000 ¦ ACL: 128000 |
|---|---|
| Compliant Standards: | NEBS level 3, CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, VCCI Class A ITE, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, ICES-003 Class A, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, EN 60601-1-2, GB 4943, EN 300 386 |
| Depth: | 55.6 cm |
| Device Type: | Switch - 48 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Features: | MPLS support, VLAN support, IPv6 support, Access Control List (ACL) support, Quality of Service (QoS), Jumbo Frames support, Deficit Weighted Round Robin (DWRR), Shaped Round Robin (SRR) |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 48 x 1000Base-T RJ-45 |
| Jumbo Frame Support: | 9216 bytes |
| MAC Address Table Size: | 128K entries |
| MTBF: | 73,974 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 |
| RAM: | 2 GB |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 6.4 kg |
| Width: | 38.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Jürgen Mattikau is your contact person for: