Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cables Included: | 1 x serial cable |
|---|---|
| Compliant Standards: | UL 60950, FCC Part 15 A, CSA 22.2 |
| Depth: | 25.7 cm |
| Device Type: | Switch - 52 ports - Managed - stackable |
| Enclosure Type: | Rack-mountable |
| Features: | Flow control, Layer 2 switching, VLAN support, IPv6 support, Spanning Tree Protocol (STP) support, Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) support, Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP) support, Access Control List (ACL) support, Quality of Service (QoS), re |
| Flash Memory: | 32 MB |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 50 x 1000Base-T RJ-45 ¦ 4 x SFP (mini-GBIC) |
| Localisation: | China |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -20 °C |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 + 2 x combo Gigabit SFP + 2 x SFP |
| Power Device: | Internal power supply |
| RAM: | 256 MB |
| Routing Protocol: | Static IP routing |
| Status Indicators: | Port transmission speed, system, link/activity |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 4 kg |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Cables Included: | 1 x serial cable |
|---|---|
| Compliant Standards: | UL 60950, FCC Part 15 A, CSA 22.2 |
| Depth: | 25.7 cm |
| Device Type: | Switch - 52 ports - Managed - stackable |
| Enclosure Type: | Rack-mountable |
| Features: | Flow control, Layer 2 switching, VLAN support, IPv6 support, Spanning Tree Protocol (STP) support, Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) support, Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP) support, Access Control List (ACL) support, Quality of Service (QoS), re |
| Flash Memory: | 32 MB |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 50 x 1000Base-T RJ-45 ¦ 4 x SFP (mini-GBIC) |
| Localisation: | China |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -20 °C |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 + 2 x combo Gigabit SFP + 2 x SFP |
| Power Device: | Internal power supply |
| RAM: | 256 MB |
| Routing Protocol: | Static IP routing |
| Status Indicators: | Port transmission speed, system, link/activity |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 4 kg |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Sven Lembke is your contact person for: