Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, CSA, VCCI, CISPR 22 Class A, EN 60950, EN55022, ICES-003, IEC950, UL 1950 |
| Depth: | 40.6 cm |
| Designed For: | Cisco Catalyst 4000, 4003, 4006, 4503, 4504, 4506, 5000, 5002, 5005, 5009, 5012, 5015, 5500, 5505, 5509, 5513 |
| Device Type: | Switch - 24 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Features: | Flow control, auto-sensing per device, auto-negotiation, Cisco Gigabit EtherChannel |
| Height: | 3 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% |
| Interfaces: | 24 x 1000Base-T RJ-45 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Altitude Operating: | 4 km |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 |
| Status Indicators: | Port status, link/activity |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Width: | 35.6 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, CSA, VCCI, CISPR 22 Class A, EN 60950, EN55022, ICES-003, IEC950, UL 1950 |
| Depth: | 40.6 cm |
| Designed For: | Cisco Catalyst 4000, 4003, 4006, 4503, 4504, 4506, 5000, 5002, 5005, 5009, 5012, 5015, 5500, 5505, 5509, 5513 |
| Device Type: | Switch - 24 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Features: | Flow control, auto-sensing per device, auto-negotiation, Cisco Gigabit EtherChannel |
| Height: | 3 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% |
| Interfaces: | 24 x 1000Base-T RJ-45 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Altitude Operating: | 4 km |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 |
| Status Indicators: | Port status, link/activity |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Width: | 35.6 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Jürgen Mattikau is your contact person for: