Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | NEBS level 3, FCC Class A certified, CISPR 22 Class A, EN 60950, IEC950, UL 1950, VCCI Class A ITE, EN55024, CSA 22.2 No. 950, EN55022 Class A, AS/NZS 3548 |
|---|---|
| Depth: | 40.6 cm |
| Designed For: | Cisco Catalyst 4003, 4003 chassis, 4006, 4006 Chassis, 4503, 4504, 4506, 4507R, 4510R |
| Device Type: | Switch - 48 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Features: | Auto-sensing per device, auto-negotiation, VLAN support |
| Height: | 3 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% |
| Interfaces: | 48 x 1000Base-TX RJ-45 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 |
| Status Indicators: | Port status, link OK |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Width: | 35.6 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Compliant Standards: | NEBS level 3, FCC Class A certified, CISPR 22 Class A, EN 60950, IEC950, UL 1950, VCCI Class A ITE, EN55024, CSA 22.2 No. 950, EN55022 Class A, AS/NZS 3548 |
|---|---|
| Depth: | 40.6 cm |
| Designed For: | Cisco Catalyst 4003, 4003 chassis, 4006, 4006 Chassis, 4503, 4504, 4506, 4507R, 4510R |
| Device Type: | Switch - 48 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Features: | Auto-sensing per device, auto-negotiation, VLAN support |
| Height: | 3 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% |
| Interfaces: | 48 x 1000Base-TX RJ-45 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 |
| Status Indicators: | Port status, link OK |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Width: | 35.6 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Florian Vopel is your contact person for: