Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | NEBS level 3, ETSI, CISPR 22 Class A, EN 60950, IEC950, UL 1950, VCCI Class A ITE, EN55024, EN55022 Class A, CSA 22.2 No. 60950, AS/NZS 3548, FCC Part 15 A |
| Depth: | 27.3 cm |
| Designed For: | Cisco Catalyst 4503, 4504, 4506, 4507R |
| Device Type: | Switch - 48 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Features: | Flow control, half duplex mode, full duplex mode |
| Height: | 3 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% |
| Interfaces: | 48 x 1000Base-T RJ-45 PoE |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 (PoE) |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Width: | 36.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | NEBS level 3, ETSI, CISPR 22 Class A, EN 60950, IEC950, UL 1950, VCCI Class A ITE, EN55024, EN55022 Class A, CSA 22.2 No. 60950, AS/NZS 3548, FCC Part 15 A |
| Depth: | 27.3 cm |
| Designed For: | Cisco Catalyst 4503, 4504, 4506, 4507R |
| Device Type: | Switch - 48 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Features: | Flow control, half duplex mode, full duplex mode |
| Height: | 3 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% |
| Interfaces: | 48 x 1000Base-T RJ-45 PoE |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 (PoE) |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Width: | 36.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Luca-Eric Junghans is your contact person for: