Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Authentication Method: | RADIUS, TACACS+, Secure Shell v.2 (SSH2) |
|---|---|
| Capacity: | ACL rules: 1500 |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, C-Tick, cUL, VCCI Class A ITE, CB, IC, RoHS |
| Depth: | 21 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - Managed - stackable |
| Enclosure Type: | Desktop |
| Encryption Algorithm: | SSL, SSL 3.0, SSL 2.0 |
| Expansion Slots: | 1 (total) / 0 (free) x SD Memory Card |
| Features: | Flow control, Layer 2 switching, DHCP support, BOOTP support, ARP support, VLAN support, IGMP snooping, port mirroring, DiffServ support, Weighted Round Robin (WRR) queuing, Broadcast Storm Control, IPv6 support, Multicast Storm Control, Unicast Storm Con |
| Features: | Redundant Power System (RPS) connector |
| Flash Memory: | 32 MB |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 5 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 2 x network stack device ¦ 20 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 PoE ¦ 1 x console - RJ-45 management ¦ 4 x SFP (mini-GBIC) ¦ 4 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 |
| MAC Address Table Size: | 16K entries |
| Manufacturer: | D-Link |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Max Units In A Stack: | 6 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Performance: | Switching capacity: 88 Gbps ¦ Forwarding performance (64-byte packet size): 65.48 Mpps |
| Ports: | 20 x 10/100/1000 (PoE) + 4 x combo SFP |
| Power Device: | Internal power supply |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, SSH-2, CLI |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50 - 60 Hz) |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | D-Link, Deutschland, Schwalbacher Str. 74, Eschborn, 65760, dce-sales @ dlink.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | D-Link, Deutschland, Schwalbacher Str. 74, Eschborn, 65760, dce-sales @ dlink.com |
| GPSR - EU responsible person: | D-Link, Deutschland, Schwalbacher Str. 74, Eschborn, 65760, dce-sales @ dlink.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Authentication Method: | RADIUS, TACACS+, Secure Shell v.2 (SSH2) |
|---|---|
| Capacity: | ACL rules: 1500 |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, C-Tick, cUL, VCCI Class A ITE, CB, IC, RoHS |
| Depth: | 21 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - Managed - stackable |
| Enclosure Type: | Desktop |
| Encryption Algorithm: | SSL, SSL 3.0, SSL 2.0 |
| Expansion Slots: | 1 (total) / 0 (free) x SD Memory Card |
| Features: | Flow control, Layer 2 switching, DHCP support, BOOTP support, ARP support, VLAN support, IGMP snooping, port mirroring, DiffServ support, Weighted Round Robin (WRR) queuing, Broadcast Storm Control, IPv6 support, Multicast Storm Control, Unicast Storm Con |
| Features: | Redundant Power System (RPS) connector |
| Flash Memory: | 32 MB |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 5 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 2 x network stack device ¦ 20 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 PoE ¦ 1 x console - RJ-45 management ¦ 4 x SFP (mini-GBIC) ¦ 4 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 |
| MAC Address Table Size: | 16K entries |
| Manufacturer: | D-Link |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Max Units In A Stack: | 6 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Performance: | Switching capacity: 88 Gbps ¦ Forwarding performance (64-byte packet size): 65.48 Mpps |
| Ports: | 20 x 10/100/1000 (PoE) + 4 x combo SFP |
| Power Device: | Internal power supply |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, SSH-2, CLI |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50 - 60 Hz) |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | D-Link, Deutschland, Schwalbacher Str. 74, Eschborn, 65760, dce-sales @ dlink.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | D-Link, Deutschland, Schwalbacher Str. 74, Eschborn, 65760, dce-sales @ dlink.com |
| GPSR - EU responsible person: | D-Link, Deutschland, Schwalbacher Str. 74, Eschborn, 65760, dce-sales @ dlink.com |
Carsten Schmidt is your contact person for: