Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Authentication Method: | RADIUS, TACACS+, Secure Shell v.2 (SSH2) |
|---|---|
| Capacity: | IGMP groups: 256 ¦ MLD groups: 256 ¦ ARP entries: 512 |
| Compliant Standards: | VCCI, C-Tick, BSMI, cUL, CB, CCC, FCC |
| Depth: | 38 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - L3 Lite - Managed - stackable |
| Electric Current Required: | 2 A |
| Enclosure Type: | Desktop, rack-mountable 1U |
| Encryption Algorithm: | SSL, SSL 3.0, SSL 2.0 |
| Features: | Flow control, VPN support, ARP support, load balancing, DoS attack prevention, port mirroring, Weighted Round Robin (WRR) queuing, Broadcast Storm Control, Multicast Storm Control, Unicast Storm Control, Dying Gasp support, firmware upgradable, sFlow, PIM |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 0 - 95% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 0 - 95% (non-condensing) |
| Installed Qty: | 1 |
| Interfaces: | 24 x 10GBase-T RJ-45 ¦ 4 x 10GBase-X SFP+ ¦ 1 x console RJ-45 ¦ 1 x console (mini-USB) ¦ 1 x management (Gigabit LAN) RJ-45 ¦ 1 x USB |
| Jumbo Frame Support: | 12KB |
| MAC Address Table Size: | 48K entries |
| Manufacturer: | D-Link |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Max Units In A Stack: | 4 |
| Min Operating Temperature: | -5 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Performance: | Switching capacity: 480 Gbps ¦ Forwarding performance: 357.12 Mpps ¦ Stacking bandwidth: 80 Gbps |
| Ports: | 20 x 10GBase-T + 4 x combo 10 Gigabit SFP+ |
| Power Consumption Operational: | 163.62 Watt |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Power Redundancy: | Optional |
| Power Redundancy Scheme: | 1+1 (with optional power supply) |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, CLI |
| Routing Protocol: | RIP-1, RIP-2, VRRP, GRE, policy-based routing (PBR) |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 7.6 kg |
| Width: | 44.1 cm |
| GPSR - economic actor: | D-Link, Deutschland, Schwalbacher Str. 74, Eschborn, 65760, dce-sales @ dlink.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | D-Link, Deutschland, Schwalbacher Str. 74, Eschborn, 65760, dce-sales @ dlink.com |
| GPSR - EU responsible person: | D-Link, Deutschland, Schwalbacher Str. 74, Eschborn, 65760, dce-sales @ dlink.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Authentication Method: | RADIUS, TACACS+, Secure Shell v.2 (SSH2) |
|---|---|
| Capacity: | IGMP groups: 256 ¦ MLD groups: 256 ¦ ARP entries: 512 |
| Compliant Standards: | VCCI, C-Tick, BSMI, cUL, CB, CCC, FCC |
| Depth: | 38 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - L3 Lite - Managed - stackable |
| Electric Current Required: | 2 A |
| Enclosure Type: | Desktop, rack-mountable 1U |
| Encryption Algorithm: | SSL, SSL 3.0, SSL 2.0 |
| Features: | Flow control, VPN support, ARP support, load balancing, DoS attack prevention, port mirroring, Weighted Round Robin (WRR) queuing, Broadcast Storm Control, Multicast Storm Control, Unicast Storm Control, Dying Gasp support, firmware upgradable, sFlow, PIM |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 0 - 95% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 0 - 95% (non-condensing) |
| Installed Qty: | 1 |
| Interfaces: | 24 x 10GBase-T RJ-45 ¦ 4 x 10GBase-X SFP+ ¦ 1 x console RJ-45 ¦ 1 x console (mini-USB) ¦ 1 x management (Gigabit LAN) RJ-45 ¦ 1 x USB |
| Jumbo Frame Support: | 12KB |
| MAC Address Table Size: | 48K entries |
| Manufacturer: | D-Link |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Max Units In A Stack: | 4 |
| Min Operating Temperature: | -5 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Performance: | Switching capacity: 480 Gbps ¦ Forwarding performance: 357.12 Mpps ¦ Stacking bandwidth: 80 Gbps |
| Ports: | 20 x 10GBase-T + 4 x combo 10 Gigabit SFP+ |
| Power Consumption Operational: | 163.62 Watt |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Power Redundancy: | Optional |
| Power Redundancy Scheme: | 1+1 (with optional power supply) |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, CLI |
| Routing Protocol: | RIP-1, RIP-2, VRRP, GRE, policy-based routing (PBR) |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 7.6 kg |
| Width: | 44.1 cm |
| GPSR - economic actor: | D-Link, Deutschland, Schwalbacher Str. 74, Eschborn, 65760, dce-sales @ dlink.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | D-Link, Deutschland, Schwalbacher Str. 74, Eschborn, 65760, dce-sales @ dlink.com |
| GPSR - EU responsible person: | D-Link, Deutschland, Schwalbacher Str. 74, Eschborn, 65760, dce-sales @ dlink.com |
Carsten Schmidt is your contact person for: