Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, VCCI Class A ITE, ICES-003 Class A, FCC CFR47 Part 15, RoHS |
|---|---|
| Depth: | 26.9 cm |
| Designed For: | HPE BLc3000 Enclosure |
| Device Type: | Switch - 16 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Expansion Slots: | 16 (total) / 16 (free) x Expansion Slot |
| Features: | Auto-negotiation, InfiniBand QDR Link support |
| Interfaces: | 16 x LAN |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Ports: | 16 x InfiniBand |
| Processor: | X Mellanox Technologies Mellanox MT48436A1-FCC-Q InfiniScale IV |
| Subtype: | InfiniBand |
| Version: | original |
| Width: | 38.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, VCCI Class A ITE, ICES-003 Class A, FCC CFR47 Part 15, RoHS |
|---|---|
| Depth: | 26.9 cm |
| Designed For: | HPE BLc3000 Enclosure |
| Device Type: | Switch - 16 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Expansion Slots: | 16 (total) / 16 (free) x Expansion Slot |
| Features: | Auto-negotiation, InfiniBand QDR Link support |
| Interfaces: | 16 x LAN |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Ports: | 16 x InfiniBand |
| Processor: | X Mellanox Technologies Mellanox MT48436A1-FCC-Q InfiniScale IV |
| Subtype: | InfiniBand |
| Version: | original |
| Width: | 38.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: