Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Authentication Method: | Secure Shell (SSH), RADIUS, TACACS+, Secure Shell v.2 (SSH2) |
|---|---|
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, ICES-003 Class A, RoHS, WEEE, FCC Part 15 A, CSA C22.2 No. 60950-1, EN 60825-1 |
| Depth: | 30 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - L4 - Managed - stackable |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Encryption Algorithm: | SSL |
| Expansion Slots: | 2 (total) / 2 (free) x Expansion Slot |
| Features: | Flow control, routing, Layer 3 switching, Layer 2 switching, DHCP support, ARP support, VLAN support, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), IGMP snooping, sFlow, Access Control List (ACL) support, Quality of Service (QoS), Committed Access Rate (CAR), Jumbo Frame |
| Flash Memory: | 16 MB Flash |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Installed Modules Qty (Max): | 0 (installed) / 2 (max) |
| Interfaces: | 24 x 1000Base-T RJ-45 ¦ 1 x console RJ-45 management ¦ 4 x SFP (mini-GBIC) |
| MAC Address Table Size: | 16K entries |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 + 4 x shared SFP |
| Power Device: | Internal power supply |
| RAM: | 128 MB SDRAM |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, CLI |
| Routing Protocol: | Static IPv4 routing, static IPv6 routing |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 4.5 kg |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Authentication Method: | Secure Shell (SSH), RADIUS, TACACS+, Secure Shell v.2 (SSH2) |
|---|---|
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, ICES-003 Class A, RoHS, WEEE, FCC Part 15 A, CSA C22.2 No. 60950-1, EN 60825-1 |
| Depth: | 30 cm |
| Device Type: | Switch - 24 ports - L4 - Managed - stackable |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Encryption Algorithm: | SSL |
| Expansion Slots: | 2 (total) / 2 (free) x Expansion Slot |
| Features: | Flow control, routing, Layer 3 switching, Layer 2 switching, DHCP support, ARP support, VLAN support, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), IGMP snooping, sFlow, Access Control List (ACL) support, Quality of Service (QoS), Committed Access Rate (CAR), Jumbo Frame |
| Flash Memory: | 16 MB Flash |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Installed Modules Qty (Max): | 0 (installed) / 2 (max) |
| Interfaces: | 24 x 1000Base-T RJ-45 ¦ 1 x console RJ-45 management ¦ 4 x SFP (mini-GBIC) |
| MAC Address Table Size: | 16K entries |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 + 4 x shared SFP |
| Power Device: | Internal power supply |
| RAM: | 128 MB SDRAM |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, CLI |
| Routing Protocol: | Static IPv4 routing, static IPv6 routing |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 4.5 kg |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: