Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | Static routes: 32 ¦ Virtual interfaces (VLANs): 8 ¦ IPv4 routing table entries: 32 ¦ IPv6 routing table entries: 32 |
|---|---|
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, UL 60950, ICES-003 Class A, RoHS, IEC 60950-1, EN 60950-1, WEEE, FCC Part 15 A, VCCI Class A, EN 61000-3-2:2000, GB 4943.1 |
| Depth: | 27 cm |
| Device Type: | Switch - 48 ports - L3 - Managed - stackable |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Features: | Auto-uplink (auto MDI/MDI-X), IGMP snooping, port mirroring, Spanning Tree Protocol (STP) support, Access Control List (ACL) support, Quality of Service (QoS), STP Root Guard, Link Aggregation Control Protocol (LACP), DHCP client, packet storm protection, |
| Flash Memory: | 128 MB |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 48 x 1000Base-T RJ-45 ¦ 2 x Gigabit / 10Gbit LAN SFP+ ¦ 2 x 10GBase-T RJ-45 ¦ 1 x console RJ-45 management |
| Jumbo Frame Support: | 10KB |
| MAC Address Table Size: | 16384 entries |
| MTBF: | 51 years |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Performance: | Throughput (64-byte packet size): up to 130.9 Mpps ¦ Routing/switching capacity: 176 Gbps |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ + 2 x 10Gb Ethernet |
| Power Device: | Internal power supply |
| RAM: | 1 GB (max) |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, RMON 2, RMON, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, CLI |
| Routing Protocol: | IGMP, VRRP, static IPv4 routing, static IPv6 routing, ECMP |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 5 kg |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Capacity: | Static routes: 32 ¦ Virtual interfaces (VLANs): 8 ¦ IPv4 routing table entries: 32 ¦ IPv6 routing table entries: 32 |
|---|---|
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, UL 60950, ICES-003 Class A, RoHS, IEC 60950-1, EN 60950-1, WEEE, FCC Part 15 A, VCCI Class A, EN 61000-3-2:2000, GB 4943.1 |
| Depth: | 27 cm |
| Device Type: | Switch - 48 ports - L3 - Managed - stackable |
| Enclosure Type: | Rack-mountable 1U |
| Features: | Auto-uplink (auto MDI/MDI-X), IGMP snooping, port mirroring, Spanning Tree Protocol (STP) support, Access Control List (ACL) support, Quality of Service (QoS), STP Root Guard, Link Aggregation Control Protocol (LACP), DHCP client, packet storm protection, |
| Flash Memory: | 128 MB |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 48 x 1000Base-T RJ-45 ¦ 2 x Gigabit / 10Gbit LAN SFP+ ¦ 2 x 10GBase-T RJ-45 ¦ 1 x console RJ-45 management |
| Jumbo Frame Support: | 10KB |
| MAC Address Table Size: | 16384 entries |
| MTBF: | 51 years |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Performance: | Throughput (64-byte packet size): up to 130.9 Mpps ¦ Routing/switching capacity: 176 Gbps |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ + 2 x 10Gb Ethernet |
| Power Device: | Internal power supply |
| RAM: | 1 GB (max) |
| Remote Management Protocol: | SNMP 1, RMON 2, RMON, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, CLI |
| Routing Protocol: | IGMP, VRRP, static IPv4 routing, static IPv6 routing, ECMP |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 5 kg |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: