Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | EN 60950, RoHS |
|---|---|
| Depth: | 18.5 cm |
| Device Type: | Switch - 8 ports |
| Enclosure Type: | Rack-mountable |
| Features: | PoE+ |
| Height: | 4.4 cm |
| Interfaces: | 8 x 1000Base-T RJ-45 PoE |
| Manufacturer: | LevelOne |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 (PoE) |
| Power Device: | Internal power supply |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Status Indicators: | Port transmission speed, power, status, PoE, link/activity |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50 - 60 Hz) |
| Weight: | 1.3 kg |
| Width: | 28 cm |
| GPSR - economic actor: | Digital Data Communications, Deutschland, Im Defdahl 10 F, Dortmund, 44141, info @ digital-data.de |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Digital Data Communications, Deutschland, Im Defdahl 10 F, Dortmund, 44141, info @ digital-data.de |
| GPSR - EU responsible person: | Digital Data Communications, Deutschland, Im Defdahl 10 F, Dortmund, 44141, info @ digital-data.de |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Compliant Standards: | EN 60950, RoHS |
|---|---|
| Depth: | 18.5 cm |
| Device Type: | Switch - 8 ports |
| Enclosure Type: | Rack-mountable |
| Features: | PoE+ |
| Height: | 4.4 cm |
| Interfaces: | 8 x 1000Base-T RJ-45 PoE |
| Manufacturer: | LevelOne |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 (PoE) |
| Power Device: | Internal power supply |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Status Indicators: | Port transmission speed, power, status, PoE, link/activity |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50 - 60 Hz) |
| Weight: | 1.3 kg |
| Width: | 28 cm |
| GPSR - economic actor: | Digital Data Communications, Deutschland, Im Defdahl 10 F, Dortmund, 44141, info @ digital-data.de |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Digital Data Communications, Deutschland, Im Defdahl 10 F, Dortmund, 44141, info @ digital-data.de |
| GPSR - EU responsible person: | Digital Data Communications, Deutschland, Im Defdahl 10 F, Dortmund, 44141, info @ digital-data.de |
Carsten Schmidt is your contact person for: