Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | Plug and Play, FCC, IC, UL |
|---|---|
| Depth: | 10.9 cm |
| Device Type: | Switch - 5 ports - unmanaged |
| Enclosure Type: | Desktop |
| Features: | Auto-sensing per device, QoS, flow control, full duplex capability |
| Height: | 2.9 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 5 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 5 x 1000Base-T RJ-45 |
| Localisation: | China |
| Manufacturer: | Linksys |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -20 °C |
| Ports: | 5 x 10/100/1000 |
| Power Device: | External power adapter |
| Status Indicators: | Port status |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 165 g |
| Width: | 15.4 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Compliant Standards: | Plug and Play, FCC, IC, UL |
|---|---|
| Depth: | 10.9 cm |
| Device Type: | Switch - 5 ports - unmanaged |
| Enclosure Type: | Desktop |
| Features: | Auto-sensing per device, QoS, flow control, full duplex capability |
| Height: | 2.9 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% (non-condensing) |
| Humidity Range Storage: | 5 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 5 x 1000Base-T RJ-45 |
| Localisation: | China |
| Manufacturer: | Linksys |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -20 °C |
| Ports: | 5 x 10/100/1000 |
| Power Device: | External power adapter |
| Status Indicators: | Port status |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 165 g |
| Width: | 15.4 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: